چند دلیل بازگشت چربی بعد از جراحی آبدومینوپلاستی

با چند دلیل بازگشت چربی بعد از جراحی آبدومینوپلاستی بیشتر آشنا شوید

آبدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی شکم های بزرگ، شل و آویزان است. این جراحی برای بیمارانی قابل انجام است که تمامی اقدامات غیر تهاجمی از جمله رژیم غذایی و ورزش های دشوار… را امتحان کرده و نتیجه ای نگرفته اند. چند دلیل بازگشت چربی بعد از جراحی آبدومینوپلاستی وجود دارد که مهمترین آنها عدم رعایت رژیم غذایی مناسب، کم تحرکی و زایمان می باشد.

کاندید مناسب برای جراحی آبدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟​

-  خانم های دارای ترک های  پوستی بعد از بارداری

-  چربی های انباشته شده به دلیل اضافه وزن در ناحیه ی شکم

-  افتادگی پوست شکم

-  تغییر ظاهر شکم به دلیل افزایش سن

چند دلیل بازگشت چربی بعد از جراحی آبدومینوپلاستی

از آن جایی که حفظ نتایج جراحی آبدومینوپلاستی کاملاً به سبک زندگی بیمار بر می گردد ازینرو انجام جراحی آبدومینوپلاستی نیاز به مراقبت بیشتری دارد تا نتایجی که از عمل به دست می آید ماندگاری بیشتری داشته باشد از این رو برای انجام چنین عملی  و برای حفظ نتایج عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ملزم به رعایت نکات پس از عمل خواهید بود.

عدم رعایت رژیم غذایی صحیح یکی از علت های برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی است. باور بعضی از افراد بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاستی این است که بعد از عمل دیگر ملزم به رعایت برنامه و یا هیچ اقدام خاصی نیستند لذا بهتر است برای جلوگیری از بازگشت چربی شکم از انجام برخی کارها از جمله پرخوری پرهیز کنند و دستورات جراح را به خوبی رعایت نمایند. بیشتر متخصصان تغذیه استفاده از رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه جات و سبزیجات، پروتئین و کربوهیدرات های سالم را به جای غذاهایی فست فودی، چرب و پرکالری توصیه می کنند. علاوه بر مصرف میوه و سبزیجات در نظر داشته باشید که در حفظ وزن و جلوگیری از چاقی نوشیدن آب به میزان لازم تاثیر زیادی دارد.

عدم تناسب وزن بعد از جراحی آبدومینوپلاستی یکی دیگر از دلایل بازگشت چربی شکم می تواند باشد. بنابراین ضروری است وزن خود را کنترل نمایید و از انجام رژیم های سخت که باعث کاهش یا افزایش وزن شدید می شود خودداری نمایید.

جراحی آبدومینوپلاستی روشی مناسب خانم هایی است که در اثر زایمان های متعدد دچار شل شدن پوست شکم شده اند بنابراین انجام این جراحی زیبایی بهتر است برای خانم هایی انجام شود که قصد بارداری مجدد را ندارند. بارداری مجدد بعد از جراحی آبدومینوپلاستی موجب بازگشت شکم به وضعیت قبل از عمل می شود. زیرا در دوران بارداری علاوه بر اضافه وزن شدید، پوست شکم کشیده می شود و عضلاتی که در حین عمل ابدومینوپلاستی محکم شده اند مجدداً باز می شوند و استحکام عضلات و صافی شکم تا حد از بین می رود بنابراین در این مواقع باید با عمل جراحی مجدد این مشکلات را اصلاح کرد.

ورزش نکردن و عدم تحرک بعد از جراحی زیبایی شکم موجب بازگشت چربی شکم خواهد شد. حتماً بعد از جراحی به اندازه ی کافی تحرک داشته باشید و سعی کنید برنامه ی مناسبی برای ورزش و تحرک در نظر بگیرید.

نکته ی مهم و قابل توجه دیگر در به دست آوردن نتیجه ی پایدار از جراحی آبدومینوپلاستی انتخاب جراح ماهر است. لازم است در انتخاب پزشک متخصص در زمینه ی انجام ابدومینوپلاستی دقت کافی داشته باشید، چرا که انتخاب پزشک به دلیل اینکه تاثیر مستقیم بر روی عمل دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

عدم توجه به دستورالعمل ها و مراقبت های لازم  قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی می تواند در دریافت نتیجه ی مناسب از جراحی اثر منفی بگذارد. همچنین برای اینکه بتوانید از پس مراقبت های قبل و بعد از عمل به خوبی برآیید بهتر است با پزشک متخصص در زمینه جراحی شکم مشاوره هایی را داشته باشید تا بتوانید  از عهده ی این کارها به خوبی بر آیید.

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )

به اشتراک بگذارید :