Doctor safaei contact

جراحی زیبایی شکم و پهلو

عمل زیبایی شکم و پهلو

جراحی زیبایی شکم و پهلو

نخستین عمل های جراحی زیبایی شکم در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم به انجام رسید و این عمل های جراحی که معمولاً با جراحی فتق ناف صورت میگرفت قسمتی از پوست و چربی پایین شکم را بصورت قاچ هندوانه در می آوردند و پوست دو طرف را بهم می دوختند.

جراحی زیبایی شکم هم مانند سایر جراحی های زیبایی در اوائل قرن بیستم یعنی فاصله پرتنش دو جنگ بزرگ پیشرفت چندانی نکرد ولی بعد از آرامشی که بر دنیا حاکم شد و در دهه ۵۰ میلادی جراحان توجه کردند که برداشتن پوست و چربی به ترتیبی که ذکر شد نتایج چندان قابل توجهی ندارد و مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و بدین ترتیب توانستند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند و چون برای اینکار باید تمامی پوست شکم را به طرف پایین آن می کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می شد بنابراین تکنیکی ابداع کردند که ناف از پوست اطراف خود جدا شده و بطرف پایین حرکت نکند و این ناف را از سوراخی که در پوست کشیده شده ایجاد میکردند، بیرون می آوردند.

جراحی زیبایی شکم | دکتر صفایی

عمل زیبایی شکم و پهلو به روش ابدومینوپلاستی توسط دکتر فرامرز صفایی پیروز

در این روش جراحی زیبایی شکم، پوست و چربی های اضافی شکم برداشته می شود و جدار شکم نیز دوخته می شود و در نتیجه شلی و افتادگی و برآمدگی جدار شکم نیز برطرف می شود. در جراحی زیبایی شکم برش جراحی همان برش عمل سزارین می باشد و بسته به وسعت عمل جراحی ناف جدید ساخته می شود و یا در صورتی که حجم شلی پوست زیاد نباشد از همان ناف قبلی بیمار استفاده می شود.

 آبدومینوپلاستی | عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو

عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو | لاغری شکم و پهلو

دانستنی های قبل از جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی همراه با سزارین):

بیمارانی که سیگار می کشند حتما باید از یک ماه قبل از جراحی زیبایی شکم سیگار را ترک کنند. و چنانچه قصد حاملگی داشته باشند باید عمل جراحی زیبایی شکم را به بعد از حاملگی موکول کنند در این عمل معمولا ساکشن پهلوها نیز به طور همزمان انجام می شود. بهتر است بیماران حدود 3 هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات بپرهیزند و سیگار مصرف نکنند. ساکشن ناحیه پهلوها نیز معمولا همزمان انجام می شود. محل اسکار جراحی روی خط سزارین است و به مرور کمرنگ می شود ولی بهتر است که سه ماه بعد از جراحی شکم محل اسکار نیز لیزر بشود تا اسکار به حداقل برسد.

در جراحی زیبایی شکم پوست اضافه و چربی های زاید شکم برداشته می شود و ناف نیز مجدا گذاشته می شود. با یک برش روی خط سزارین قبلی پوست و زیر جلد بریده می شود.

آبدومینوپلاستی همراه با سزارین

جراحی زیبایی شکم و پهلو

جراحی دیواره شکم

جراحی دیواره شکم روشی است که ظاهر عضلات کشیده و افتاده شکم و پوست را بهبود می بخشد. چنین جراحی اغلب به نام تامی تاک نامیده می شود. این می تواند از یک مینی تاک ساده تا جراحی گسترده تر باشد. آبدومینوپلاستی مانند لیپوساکشن نیست که روش دیگری برای از بین بردن چربی است. اما گاهی اوقات جراحی دیواره شکم با لیپوساکشن ترکیب می شود.

جراحی دیواره شکم | جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو

انواع جراحی زیبایی شکم:

سه نوع عمل جراحی پلاستیک شکم ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و یا ترکیب این دو روش استفاده می شود که اگرچه به ظاهر موفقیت آمیز بوده و موجبات رضایت فرد را فراهم کند اما عوارضی را به دنبال دارد. دکتر فرامرز صفایی پیروز به صورت جداگانه به انتخاب روش ابدومینوپلاستی می پردازد. حجم بافت های برداشته شده در حین جراحی به ماهیت تغییرات و شدت عیوب موجود بستگی دارد. ما هم از فناوری های کم تهاجمی، آندوسکوپی و هم از جراحی پلاستیک کلاسیک استفاده می کنیم.

انواع جراحی زیبایی شکم

لیپوساکشن شکم

سبک زندگی کم تحرک، استرس و رژیم غذایی نامتعادل می تواند منجر به تجمع چربی در نقاط خاصی شود که مبارزه با آن با تغذیه مناسب یا ورزش شدید دشوار است. لیپوساکشن (Liposuction) یعنی ساکشن لایه چربی عمیق می تواند این مشکلات را حل کند. با عمل لیپوساکشن می توان چربی های اضافه شکم را از بین برد. این نوع جراحی به شما کمک می کند به تناسب اندام ایده آل خود برسید و اندامی مناسب و زیبا داشته باشید. این جراحی معمولاً به بارداری آینده آسیب نمی رساند، با این حال خطر ایجاد ترک های پوستی را افزایش می دهد. برای جلوگیری از این امر، توصیه می شود که زنان در دوران بارداری بیش از 12 کیلوگرم اضافه وزن نداشته باشند.

لیپوساکشن شکم | عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو

جراحی زیبایی شکم به روش ابدومینوپلاستی | لیپوساکشن شکم

عوارض جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

از عوارض جراحی زیبایی شکم عدم تقارن شکم و محل نامناسب ناف می باشد.

یکی از شایعترین عوارض ابدومینوپلاستی به عنوان یکی از عمل های جراحی زیبایی شکم تنگی محل ناف جدید می باشد. پس از عمل جراحی زیبایی شکم زخم های بجود آمده روی شکم به مرور زمان و به علت انقباض زخم ناف به مرور تنگ می‌شود. که البته این مشکل نیز قابل درمان است. یکی از بهترین درمان‌ها گذاشتن گاز چرب در داخل ناف می‌باشد. بعضی ها پیشنهاد می کنند که از تیله های اسباب بازی از جنس شیشه داخل ناف گذاشته شود و هر روز این تیله شستشو و چرب شود.

عوارض دیگر جراحی کوچک کردن شکم

از عوارض دیگر جراحی زیبایی شکم که متاسفانه وخیم ترین عارضه نیز می باشد سیاه شدن (نکروز) پوست شکم مخصوصا در نزدیکی محل برش می باشد در این موارد باید پوست نکروزه برداشته شود و پانسمان خیس گذاشته شود تا به مرور زمان بعدا گرافت پوستی انجام شود، شایعترین علت سیگار کشیدن بیمار و کشش بیش ازحد پوست و دوختن توسط جراح می باشد. از دیگر عوارض جراحی زیبایی شکم را میتوان تشکیل سروما نام برد که لازم است به طور مکرر با سوزن تخلیه شود.

دکتر صفایی | عوارض جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی شکم | جراحی زیبایی شکم

چگونه باید یک دکتر خوب برای عمل جراحی شکم پیدا کرد؟

نکته مهم قبل از جراحی شکم این است که تحقیقات لازم را انجام دهید و یک پزشک متخصص با تجربه و خوب پیدا کنید. برای پیدا کردن بهترین دکتر جراحی شکم موارد زیر را انجام دهید. توصیه های شخصی یا شهرت در اینترنت بسیار خوب است. مقالات تخصصی که پزشک مربوطه در یک مجله تخصصی منتشر کرده است نیز می تواند نشان دهنده ویژگی های کیفی مهم باشد. با این حال، در نهایت، رزومه  و برداشت شخصی  نیز برای انتخاب پزشک مناسب تعیین کننده است.

جراحی شکم قبل و بعد از بارداری

افرادی که قصد بارداری دارند، بهتر است که جراحی زیبایی شکم را به تاخیر بیاندازند. بعد از بارداری، شما باید انتظار داشته باشید که پوست و عضلات شما به طور قابل توجهی تغییر کنند. بسته به شرایط شما، جراحی شکم ممکن است در این مرحله مناسب نباشد و بهتر باشد که صبر کنید تا بدن شما به شرایط پیشین بازگردد. در هر صورت، مشاوره با پزشک جراحی شما می تواند به شما کمک کند تا به تصمیمی درست و موثر برسید.بعد از بارداری، شما باید انتظار داشته باشید که پوست و عضلات شما به طور قابل توجهی تغییر کنند. بسته به شرایط شما، جراحی شکم ممکن است در این مرحله مناسب نباشد و بهتر باشد که صبر کنید تا بدن شما به شرایط پیشین بازگردد. در هر صورت، مشاوره با پزشک جراحی شما می تواند به شما کمک کند تا به تصمیمی درست و موثر برسید.

آیا بعد از جراحی شکم باید رژیم گرفت؟

نکته درست این است که از یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین، سبزیجات، میوه ها و چربی های خوب پیروی کنید. علاوه بر این، من همچنین توصیه می کنم که تمرینات ورزشی را انجام دهید که به شما امکان می دهد نتیجه عمل را حفظ کنید. مصرف غذای کافی و ورزش حداقل سه بار در هفته برای بدن شما ایده آل خواهد بود. با رعایت یک رژیم غذایی درست و ورزش کردن اصولی و مرتب می توان به حفظ هرچه بیشتر جراحی شکم کمک کرد.

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )

برچسب ها

به اشتراک بگذارید :