روش های لیپوساکشن و کاندیدای مناسب برای انجام آن

لیپوساکشن و انواع روش های آن

با انجام لیپوساکشن یا لیپوپلاستی می‌توان تقریباً تمام بخش‌های بدن که چربی اضافه در آن نواحی انباشته شده است،اصلاح کرد. با کمک لیپوساکشن انحناها و خطوط ظریف بدن زیباتر نمایان می‌شود، لیپوساکشن در مقایسه با عمل‌های دیگر، تهاجم کمتر و دوران بهبود کوتاه‌ تر دارد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

کاندیدای مناسب برای انجام لیپوساکشن

- عمل لیپوساکشن ،زمانی انجام می‌شود که چربی های اضافی حتی در برابر شدیدترین و سنگین‌ترین رژیم غذایی و برنامه ورزشی مقاوم باشد. شکم، بازو، ران، ساق پا و باسن صورت و گردن،سینه بخش‌هایی از بدن هستند که احتمال انباشته شدن چربی در آن‌ها بالا است. با عمل لیپوساکشن می‌توان چربی اضافی این بخش‌ها را از بین برد.

- متقاضیان لیپوساکشن باید وزن ثابت داشته نتایج عمل لیپوساکشن مادامی که وزن ثابت باشد، ماندگار خواهد بود.

- از دیگر شرایط اصلی متقاضیان لیپوساکشن داشتن پوستی محکم و ارتجاعی است. برای دستیابی به نتایج موثرتر، پوست باید پس از عمل منقبض شود. با افزایش سن خاصیت کشسانی پوست کاهش می‌یابد، بنابراین ممکن است عمل در سنین بالا چندان موفقیت‌آمیز نباشد. ولی اگر پوست خاصیت کشسانی خود را حفظ کند، سن مانعی برای انجام لیپوساکشن نخواهد بود.  

کاندیدای نامناسب برای انجام  لیپوساکشن

- اشخاص دارای اضافه وزن بوده و خواستار کاهش وزن هستند.

- افرادی که دارای پوست بسیار شل هستند لیپوساکشن هیچ تاثیری بر سفت کردن و کشیدگی پوست ندارد.

- لیپوساکشن روش کارآمدی برای درمان سلولیت محسوب نمی‌شود و مشکل افتادگی و شل شدن پوست را از بین نمی‌برد.

انواع لیپوساکشن

لیپوساکشن تامسنت

 لیپوساکشن تامسنت متداول‌ترین روش عمل لیپوساکشن است. مخلوطی از آب نمک ضدعفونی شده برای از بین بردن چربی، داروی بی‌حسی بطور معمول لیدوکائین، برای تسکین درد و اپینفرین برای منقبض کردن رگ‌های خونی و در نتیجه کاهش خونریزی محل تزریق به کار برده می‌شود. با ایجادبرش‌های کوچک روی پوست و وارد کردن لوله کوچک (کانولا) و خارج کردن چربی انجام میشود. کبودی و خونریزی ناشی از روش لیپوساکشن تامسنت کمتر از دیگر روش‌ها است.

لیپوساکشن به کمک نیرو(پاور)

در عمل لیپوساکشن پاور،کانولای استفاده شده مرتعش بوده و برای تخلیه راحت تر چربی مقاوم استفاده می‌شود. این روش با درد و ورم کمتری همراه است و جراح می‌تواند چربی را، به ویژه از ناحیه‌های کوچکی مانند بازو، زانو و مچ پا، با دقت بیشتری خارج کند.

لیوساکشن  SAFE

 SAFE در حقیقت از چهار لغت انگلیسی با معانی جداسازی، مکش و یکسان ساختن و توزیع چربی، است.این روش با ایجاد تغییراتی در لیپوساکشن به کمک نیرو ابداع شد. و به دلیل قابلیت آن در شکل‌دهی مجدد بدن به شیوه‌ای ایمن و کارآمد مورد استقبال روزافزون قرار گرفته است.

دیگر گونه‌های لیپوساکشن اولتراسوند (VASER)، رادیوفرکوئنسی (بادی تایت) و افشانه آب (لاغری با بادی جت)

دکتر صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( ترمیمی - پلاستیک )

به اشتراک بگذارید :