Doctor safaei contact

تزریق ژل گونه با استفاده از ژل ژوویدرم

تزریق ژل گونه یا همان گونه گذاری یکی از کارهایی است که این روزها افراد زیادی انجام می‌دهند. همچنین کوچک بودن حجم استخوان گونه در بین ما ایرانیان گونه گذاری و تزریق ژل گونه ( cheek fillers ) را در بین ما پرطرفدار کرده است. گونه بخش بسیار مهم میانه صورت است که معمولاً با بالا رفتن سن می‌افتد و حالت برجسته بودن خود را از دست می‌دهد. نتیجه این تغییرات افتادگی ناحیه کنار فک و ایجاد خط‌ها و چین‌هایی در قسمت لب و بینی (خط کشیده شده از گوشه بینی تا گوشه دهان) است. بنابراین یکی از مسائلی که در زمان جوان‌سازی صورت به آن توجه ویژه‌ای مبذول می‌شود، تقبل هزینه عمل گونه‌ گذاری برای جبران حجم از دست رفته گونه است. حجم کم گونه باعث می‌شود تا صورت صاف به نظر بیاید و از انحناهای طبیعی گونه‌های پر که  به صورت جوانی و شادابی می‌بخشند، محروم گردد. به علاوه بخش میانی گونه از پلک پایین حمایت می‌کند و در بسیاری از موارد برجسته و حجیم کردن گونه دراز بین رفتن پف زیر چشم نیز مؤثر است. که یکی از روش‌های حل این مشکل گونه‌ گذاری (تزریق ژل به گونه) بدون جراحی است.

تزریق ژل گونه

دکتر صفایی جراح زیبایی | تزریق ژل گونه | گونه گذاری

دلیل تزریق ژل گونه

برجستگی گونه ها تاثیر چشم گیری در زیبایی و جوان نشان دادن افراد دارد. در صورت وجود چین و چروک بر روی صورت چهره افراد پژمرده و مسن به نظر می رسد. بسیاری از خانم ها برای داشتن چره ای زیبا و گونه های برجسته به تزریق ژل در گونه رو می آورند. تزریق ژل در جوانی برای برجسته سازی و زیبایی بیشتر گونه است. در صورت بالا رفتن سن افراد به منظور رفع چین و چروک و جوانسازی تزریق ژل به گونه ها را انجام می دهند. این افراد سعی دارند که گونه ها را به حالت اولیه خود باز گردانند و چهره طبیعی داشته باشند.

مدت زمان اثر تزریق ژل به گونه


بیماران می توانند اولین نتیجه را در طول عمل ارزیابی کنند. افزایش استخوان گونه با پرکننده ها بلافاصله ظاهر می شود. گونه ها برجسته تر می شوند ، چین های بینی صاف می شوند و پوست سفت می شود. در نتیجه، نه تنها کانتور صورت، بلکه کل صورت تغییر می کند. بسته به نوع انتخابی، پرکننده های گونه می توانند بین 6 ماه تا 2 سال ماندگاری داشته باشند. مواد پرکننده پوست در نهایت حل شده و در بافت پوست شما متابولیزه می شود.

ناحیه استخوان گونه در مقایسه با ناحیه لب ها و چین و چروک کمتر در حال حرکت است، بنابراین درمان طولانی تر می‌شود. دفعات تزریق با توجه به ویژگی های هر بیمار تعیین می شود اما به طور کلی مدت اثر آن 18 ماه است.

مدت زمان اثر تزریق ژل به گونه | تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه | برجسته سازی گونه با تزریق ژل

برجستگی استخوان های گونه با تزریق ژل گونه

برجستگی استخوان‌های گونه به طور قابل توجهی به زیبایی طبیعی صورت ما می‌‌افزاید. بسیاری از افراد برجستگی استخوان‌‌های گونه را می‌پسندند، زیرا آن را نشانه‌ای از زیبایی می‌دانند. افزایش سن و کاهش وزن می‌تواند باعث از دست دادن ظاهر زیبا و جوان گونه‌های شما شده و ظاهر شما را لاغر و خسته نشان دهد. اما تزریق چربی و یا ژل به گونه‌ها (گونه‌ گذاری) می‌تواند حجم از دست رفته را به صورت شما بازگردانده، مانند عمل تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک‌ها می‌شود، برجستگی استخوان گونه را افزایش دهد و خطوط کنتور صورت و تقارن آن را بهبود بخشد. تزریق ژل گونه یک روش مناسب است برای برجسته کردن استخوان گونه و جوانسازی صورت.

برجستگی استخوان های گونه با تزریق ژل گونه

گونه گذاری تزریق ژل گونه

تزریق ژل، فیلر یا چربی به گونه

در تزریق ژل ژوویدرم یا فیلر و چربی در گونه، عمل به صورت سرپایی صورت می‌گیرد، علاوه بر این به دلیل دائمی نبودن برجسته‌سازی گونه، حتی در صورت تزریق در محل اشتباه نیز مشکلی برای بیمار پیش نمی‌آید و بدن مواد تزریقی (ژل و چربی) را پس از مدتی جذب خواهد کرد، اما در مواردی که جراحی پروتز گونه انجام می‌شود، بیمار در معرض خطر تمام عوارض پروتز گونه از قبیل عفونت، درست قرار نگرفتن پروتز و… می‌باشد. متخصصان با استفاده از روش‌های بدون جراحی و کم‌تهاجم از جمله گونه‌ گذاری با تزریق ژل یا فیلر اقدام به بازسازی گونه با ظاهری کاملا طبیعی و با در نظر گرفتن فرم صورت فرد، می‌کنند، این روش‌ها همانطور که در ادامه ذکر می‌شود، بدون عوارض بوده و دوره بهبودی سریعی دارند. در مورد تزریق ژل‌ یا فیلر در لب نکات مهمی وجود دارد که قبل و بعد از تزریق باید آنها را مطالعه نمایید.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه طبیعی  | تزریق ژل گونه

تزریق ژل ژوویدرم و گونه‌ گذاری

ژل‌های پوستی جزو وسایل آرایشی و زیبایی قابل تزریق محسوب میگردند، که برای افزایش حجم (برجسته کردن گونه بدون جراحی) و تغییر شکل در ناحیه تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرند مثل ژل‌‌های تزریقی صورت، گونه و چانه.

مقدار کمی ژل ژوویدرم تزریقی توسط سوزن بسیار ریزی در پوست و در محل مورد نظر به صورت مستقیم تزریق می‌شود. پس از تمیز کردن ناحیه مورد درمان، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌‌شود. این بی‌حسی شما را مطمئن می‌سازد که تزریقی در حال انجام است، حداقل ناراحتی و درد را برای شما دارد. عمل گونه‌ گذاری با تزریق ژل، باعث می‌شود صورت چاق‌تر و پوست لطیف‌تر و بدون چین و چروک به نظر برسد. ژل ژوویدرم همچنین به صورت حجم داده و قسمتی که ژل در آن تزریق شده است حالت و شکل جوان‌تر و شاداب‌‌تری به خود می‌گیرد.

نوع ژلی که شما برای تزریق انتخاب می‌کنید از چندین نظر حائز اهمیت است [ مقاله : انواع ژل یا فیلر ]؛ اولین و مهم‌ترین نکته برای انتخاب نوع ژل گونه سالم بودن ژل و همچنین عدم مضر بودن آن برای بدن است و پس از آن می‌توان به ماندگاری ژل اشاره نمود که اهمیت آن بیشتر از نظر اقتصادی است. عوامل دیگری نیز در تزریق ژل تاثیرگذار هستند که به آنها خواهیم پرداخت.

گونه گذاری با تزریق ژل

تزریق گونه | تزریق ژل به گونه

تزریق انواع مختلف ژل گونه

امروزه انواع مختلف ژل گونه برای برجسته کردن و پرکردن صورت وجود دارند که امکان تزریق ژل ژوویدرم به گونه‌ها وجود دارد. استفاده از این ژل‌ها از پرکاربردترین روش‌های مورد استفاده برای جایگزینی اندازه و حجم از بین رفته و بزرگ کردن گونه‌ها است. در فرآیند برجسته‌سازی گونه با تزریق ژل مقدار ژل مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به مقدار حجم از بین رفته و اندازه گونه مورد نظر بیمار دارد. با تزریق ژل گونه می توان گونه ها را برجسته کرد حجم گونه ها را افزایش داد و باعث جوانسازی صورت خود شوید.

برخی انواع ژل‌های تزریقی به مقدار بسیار کمی در زیر پوست ناحیه تحت درمان تزریق می‌شوند. این نوع ژل‌ها خطوط چین و چروک پوست را پر کرده و باعث لطیف‌تر، شاداب‌تر شدن و سفت‌تر شدن پوست ناحیه تحت درمان می‌شوند. متناسب با نوع ژل انتخاب شده، نتیجه نهایی ممکن است ۶ تا ۲۴ ماه باقی بماند. برخی از انواع ژل‌ها که برای تزریق عمیق‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است به جایگزینی کلاژن از دست رفته کمک کنند. تصمیم‌گیری در مورد نوع ژل انتخابی برای شما به مشخصات صورت‌تان بستگی دارد و ارزیابی و انتخاب نوع ژل باید توسط پزشک صورت گیرد. با انجام چهار جلسه تزریق ژل در صورت که معمولاً هر سه هفته یک بار تنظیم می‌شوند، می‌توان به نتایجی بادوام دست یافت. نتیجه می‌‌تواند تا بیش از دو سال باقی بماند.

تزریق ژل به گونه | تزریق ژل صورت

گونه گذاری با تزریق ژل گونه

اسید هیالورونیک برای گونه گذاری


چین و چروک را می توان با اثر مرطوب کنندگی (اسیدهای هیالورونیک مایع) یا با اثر حجم دهنده (ژل های ضخیم تر) بهبود بخشید. افتادگی استخوان گونه ناشی از افزایش سن را می توان با حجم دهنده ها جبران کرد. بازگرداندن حجم استخوان گونه صورت را جوان می کند و چین های ایجاد شده در بالای چین های نازولبیال را سفت می کند. گونه های گود افتاده یا نامتقارن صورت های لاغر نیز به راحتی با حجم دادن به اسیدهای هیالورونیک تغییر شکل می دهند.

مزایای فیلر گونه

چند روش برای برجسه سازی گونه وجود دارد که از بین این روش ها می توان به تزریق ژل یا فیلر برای گونه گذاری اشاره کرد. در اینجا تعدادی از مزایای این انتخاب را برای شما توضیح می دهیم.

مزایا فیلر گونه

 1. معرفی فیلرها به شما این امکان را می دهد که پوست را بدون برجای گذاشتن آثار جوان سازی کنید.
 2. فیلرهای جدید امروزه واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کنند
 3. استخوان گونه شکل طبیعی و زیبایی شناختی پیدا می کند
 4. دوره توانبخشی معمولاً از یک هفته بیشتر نمی شود
 5. این اثر برای چندین سال باقی می ماند.

موارد منع مصرف تزریق ژل گونه

استفاده از فیلر برای اصلاح استخوان گونه در موارد زیر امکان پذیر نیست:

موارد منع مصرف تزریق ژل گونه

 1. بیمار از دیابت، سرطان رنج می برد.
 2. زخم های باز (سوختگی، خراش) در ناحیه عمل وجود دارد.
 3. بیمار به اجزای پرکننده های مورد استفاده حساسیت دارد.
 4. تشدید هر یک از بیماری های مزمن وجود دارد.
 5. بیمار به طور مداوم از گروه داروهای ضد انعقاد و داروهای ضد پلاکت استفاده می کند.
 6. بیمار باردار یا شیرده است.

 بیشتر بدانید: ژل ژوویدرم اوترا

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )

به اشتراک بگذارید :