آیا تفاوت بوتاکس دسیپورت و مصپورت را می دانید؟

تزریق بوتاکس روشی سریع و موثر برای رفع  چین و چروک پوست است، زمانی که فرد قصد انجام بوتاکس را دارد، باید به این نکته توجه کند که انتخاب نوع بوتاکس بسیار مهم است. دانستن تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت برای افرادی که قصد بوتاکس دارند لازم است تا انتخاب درستی از آب درآید.

از محصولات پر استفاده در ایران می توان به دیسپورت و مصپورت اشاره کرد. دیسپورت و مصپورت از لحاظ کارایی تقریباً مشابه هستند اما با دانستن تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت  می توان انتخاب بهتری برای تزریق بوتاکس داشته باشید.

آیا تفاوت بوتاکس دسیپورت و مصپورت را می دانید؟

تزریق بوتاکس

معرفی بوتاکس دیسپورت

دیسپورت یک برند اروپایی است، ماده اصلی دیسپورت مثل بوتاکس سم باکتری کلستریدیم بوتولینوم نوع آ می باشد و دارای پروتئین‌های کمتری در اطراف مولکول‌های فعال است. در نتیجه پس از تزریق نتایج درمان بسیار سریع‌ حاصل می‌شود. و محصولی برای کاهش چین و چروک های صورت است و باعث فلج عضلانی موقت و جوان سازی صورت می شود. سازمان غذا و دارو تزریق دیسپورت را بیشتر به عنوان یک روش درمانی موقت برای رفع خطوط متوسط تا شدید اخم معرفی می کند.

معرفی بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت تولید ایران می باشد. کارایی بالا با عوارض کم از ویژگی های این نوع بوتاکس است، بوتاکس مصپورت را از نظر کمی و کیفی می توان با برندهای مختلف سایر کشورها برابر دانست. بوتاکس مسپورت کارایی مشابه با بوتاکس دیسپورت دارد و از این لحاظ بهترین نوع بوتاکس است که ماندگاری طولانی در رفع چین و چروک های صورت دارد. قسمت بالایی صورت، بهترین ناحیه برای تزریق بوتاکس مصپورت است.

تفاوت بوتاکس مصپورت با دیسپورت چیست؟​

تولید دیسپورت به صورت پودر می باشد و معمولا نیازی نیست در دمای خاصی نگه داری شود، در دیسپورت ازماده ای مانند لاکتوز استفاده شده است، که این ماده به عنوان قند شیر، در شیر هم یافت می شود  بنابراین پزشک متخصص می بایست برای فردی که به شیر حساسیت دارد دیسپورت تزریق نکند. برای تزریق بوتاکس دیسپورت به مقدار بیشتری از این ماده نیاز است تا تزریق درست تری انجام گیرد و نتایج حاصل از آن رضایت بخش باشد.معمولا دیسپورت بعد از تزریق اثرات آن بر روی پوست زودتر نمایان می شود و معمولا بعد از یک روز اثر آن مشخص است، و درهنگام تزریق، فرد درد کمتری را احساس می کند.

بوتاکس مصپورت از کم عوارض ترین ماده های بوتاکس می باشد، با شکل دارویی به صورت پودر لیوفیلیز استریل تزریقی در واحدهای ۵۰۰ و ۱۵۰ در دسترس می باشد،تاثیر تزریق آن اکثرا 3 تا 10 روز به طول می انجامد . لازم است بدانید که تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت در نوع عملکرد آنها نیست و عمده ی تفاوت آنها در سرعت عملکرد و میزان تاثیر و درد ناشی از آنها می باشد. بسیاری از چین و چروک های صورت در اثر عادت های حرکتی اشتباه ایجاد می شود و تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت در جلوگیری از ایجاد انقباض عضلات نیست بلکه در سرعت تاثیر گذاری از جلوگیری این انقباضات می‌باشد.

بنابراین تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت در این است که در نواحی تزریق شده قابلیت پخش متفاوتی دارند . هر دو نوع آن از سم بوتولینوم ساخته شده است، ماده ای که بلافاصله پس از تزریق در یک ناحیه به سرعت منتر می شود. با این تفاوت که بوتاکس مصپورت سرعت کمتری برای پخش شدن در یک ناحیه را در مقایسه با بوتاکس دیسپورت دارد. تفاوت دیگر بوتاکس مصپورت و دیسپورت که مخاطبان این دو نوع از بوتاکس باید بدانند این است که، نیاز به میزان تزریق در هر دو نوع از بوتاکس با توجه به شرایط بیمار متفاوت خواهد بود. و بیماران می‌توانند از دیسپورت برای درمان در طولانی مدت استفاده کنند . همچنین نتایج دیسپورت در یک دوره ۳ الی ۶ ماهه بر روی صورت ماندگار خواهد بود و ممکن است بیشتر از ۶ ماه هم دوام داشته باشد. اما بوتاکس مصپورت مدت زمان اثرگذاری کمتری دارد و ممکن است در مدت 4 الی ۵ ماه و یا حتی کمتر ماندگار باشد.

در حالت کلی می توان گفت تفاوت عمده ای که بین بوتاکس دیسپورت و مصپورت وجود دارد نتایج حاصل از تزریق و مدت اثرگذاری آن خواهد بود. نتایج بوتاکس دیسپورت سریع و پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت مشهود خواهد بود و اثرگذاری آن ۴ بین تا ۵ ماه می باشد. بوتاکس مصپورت دارای ماندگاری بین 4 تا 6 ماه است و نتایج حاصل از تزریق بین 3 تا 10 روز بعد از تزریق قابل مشاهده خواهد بود. اما باید بدانید که نتایج حاصل از درمان با هر یک از این روش‌ها در بیماران مختلف متفاوت است. در مورد به صرفه بودن هزینه می توان گفت قیمت بوتاکس مصپورت با شرایط مالی بسیاری از افراد هم خوانی دارد.

 بیشتر بدانید: درمان بوتاکس برای پوست

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )

به اشتراک بگذارید :