بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می‌شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده که به صورت موقتی باعث فلج شدن عضلات می‌شود. علت اصلی ایجاد چین و چروک‌های متحرک صورت، حرکت عضلات است. پس اگر آن‌ها را فلج کنیم، خطوط صورت هم محو می‌شوند.

تزریق بوتاکس و عوارض آن

شاید بوتاکس در دنیای مراقبت از پوست و زیبایی یک کلمه جادویی باشد.درحقیقت کاربرد بوتاکس در درمان و برطرف کردن چین و چروک صورت بوسیله ی فلج کردن موقت ماهیچه ها می باشد.ما در این مقاله درباره ی فواید و البته عوارض درمان بوتاکس صحبت خواهیم کرد.اگر این امر برای شما نیز جالب است با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس و کاربردهای آن

بوتاکس دارویی است که از یک سم ساخته شده است.که از کلستریدیوم بوتولینوم تولید شده است.که با نام سم بوتولینوم نیز شناخته شده می باشد.بوتاکس به خاطر توانایی در برداشتن خطوط و چین و چروک صورت معروف می باشد.تزریق بوتاکس عمدتاً به چندین بار در سال تقسیم می شود و معمولاً در فواصل 4 تا 6 ماه می باشد.لطفاً مطمئن شوید که درمان شما تحت نظر یک پزشک متخصص باتجربه خواهد بود تا از عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

نگرانی های مربوط به درمان بوتاکس

بیش از اینکه پیش پزشک متخصص بروید چند نکته را توجه فرمایید و در هنگام حضور در مطب به آنها اشاره کنید:

1.اگر شما به هر کدام از مواد بوتاکس آلرژی دارید

2.اگر شما تزریقی بر روی صورت خود داشته اید و یا قسمت هایی از صورت شما قرار است تزریق شود.

3.اگر شما دچار بیماری ای هستید و یا دارویی مصرف می کنید که بر اعصاب و ماهیچه های شما تاثیر می گذارد.

4.اگر عملی بر روی صورت خود داشته اید.

5.اگر شما باردار هستید.

عوارض جانبی درمان بوتاکس

درمان بوتاکس معمولاً امن می باشد و عوارض جانبی کمی دارد.هرچند که عوامل ژنتیکی در شما ممکن است باعث ایجاد عوارضی شود که موقتی بوده و از بین می رود.برخی از این عوارض شامل دردها خفیف، بی حسی،حابت تهوع، سردرد،ضعیف شدن، حون ریزی،خوشکی دهان، تاری دید و تورم می باشد.اما تحت درمان پزشک، بوتاکس بسیار امن و موثر خواهد بود.

شما باید این را در نظر داشته باشید که بوتاکس یک درمان جاودانه برای جوان نگه داشتن پوست شما نخواهد بود.نتیجه بوتاکس بستگی به سن، ساختارصورت، آسیب های پوستی موجود،مواد مورد استفاده برای مراقبت از پوست، سبک زندگی و عادت های غذایی دارد.

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( ترمیمی - پلاستیک )

به اشتراک بگذارید :