تزریق بوتاکس و مقدار مصرف آن

معمولاً مراجعه کنندگان بوتاکس  قبل از انجام عمل بوتاکس یک سوال می پرسند، "صورت من به چه مقدار بوتاکس نیاز دارد؟"

از نظر سادگی پاسخ مناسبی برای این سوال وجود ندارد. میزان بوتاکس به چندین موضوع بستگی دارد و همیشه بسته به هر شخص متفاوت خواهد بود.هرچند که متفاوت بودن درمان برای هر مراجعه کننده، موضوعی شگفت انگیز برای او خواهد بود. بسته به اینکه مراجعه کننده مایل به بوتاکس چندبخش از صورت خود است میزان بوتاکس متفاوت خواهد بود.این امر همراه با ویژگی های زیر در میزان بوتاکس مورد نیاز در صورت شما برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان موثر است.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تعبیر مختلف زیبایی به هنگام تزریق بوتاکس

برخی ترجیح می دهند که نتیجه ای کاملاً یخ زده داشته باشند، درحالی که برخی می خواهند اندکی حرکت روی عضلات بوتاکس شده باقی بماند.(برای مثال برخی خانم ها ترجیح می دهند که پیشانی شان کامل صاف و بدون حرکت باشد، در حالی که بسیاری  آقایان ترجیح می دهند اندکی حرکت در پیشانی شان باقی بماند)

بوتاکس و نقاط قوت ماهیچه های مختلف صورت

یک فرد با ماهیچه های قوی پیشانی برای از بین بردن حرکت ماهیچه های پیشانی خود نسبت به فردی با ماهیچه های ضعیف، به تزریق بوتاکس بیشتری احتیاج دارد.

موقعیت های موجود قبل از تزریق بوتاکس

برخی با چین و چروک های زیاد وعمیق طبعاً به میزان تزریق واحد بوتاکس بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند. در نتیجه میزان بوتاکسی که برای آنها می بایست استفاده شود بیشتر است.

فرم صورت و اندازه صورت های متفاوت جهت بوتاکس

برای مثال یک شخص با پیشانی بلندتر میزان بوتاکس بیشتری  برای متوقف کردن حرکت پیشانی خود دارد.

تاثیر متابولیسم در بوتاکس

طول درمان و نتیجه گرفتن مراجعه کننده  جهت بوتاکس بستگی  به متابولیسم بدن او دارد هرچه متابولیسم بدن سریع تر باشد، فرد تعداد دفعات بیشتری جهت بوتاکس می باید مراجعه کند.برای اینکه متوجه شوید هر بخش از صورت شما تقریباً به چه مقدار بوتاکس نیاز دارد شکل زیر به شما کمک خواهد کرد.

فاصله بین دوره های تزریق بوتاکس به صورت چقدر است ؟

قبل از انجام تزریق بوتاکس بهتر است فرد با پزشک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس مشاوره هایی را در این مورد انجام دهد زیرا کسب اطلاعات درباره عمل علاوه بر افزایش اطلاعات فردی باعث گرفتن نتایج بهتر پس از انجام عمل جراحی خواهد شد بنابراین برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید هم از پزشک متخصص در این زمینه سوالاتی را بپرسید و هم از افرادی که تجربه ی انجام این عمل را داشته اند

دکتر فرامرز صفائی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )

به اشتراک بگذارید :