هزینه جراحی شکم و پهلو چقدر است

لاغری و تناسب اندام و البته داشتن بدنی خوش فرم خواسته همه خانم ها و آقایان در همه سنین است.  اینکه چربی های اضافه در شکم و پهلوها وجود نداشته باشد به بدن فرم زیبایی خواهد داد. البته دستیابی به یک شکم تخت و پهلوهای بدون چربی به همین راحتی هم نبوده و خیلی از افراد به وسیله ورزش به این دست پیدا نمی کنند و به همین دلیل به جراحی زیبایی شکم روی می آورند. وجود چربی اضافی در اطراف کمر و شکم  که باعث اضافه وزن هم می شود ضمن اینکه ظاهر ناخوشایندی دارد. برای کسانی که به جراحی شکم روی می آورند هزینه جراحی شکم اهمیت زیادی پیدا می کند. قطعا همه افراد به دنبال روشی کم هزینه و با کیفیت هستند. اما گاهی راه اشتباه را انتخاب می کنند و سراغ پزشکان تازه کار می روند تنها به این دلیل که هزینه کمتری را پرداخت کنند. این نکته را باید مورد توجه قرار دهید که سلامت شما از هرچیزی اولویت بالاتری دارد.

تاثیر روش های جراحی شکم بر هزینه جراحی شکم و پهلو

روش‌های مختلفی برای کوجک کردن و جراحی شکم وجود دارد. نوع روش کوچک کردن شکم ، به عواملی همچون شکل و محل شل‌ شدگی شکم تعیین می‌شود. عمل جراحی شکم  یکی از محبوب‌ ترین روشهای عمل جراحی زیبایی شکم  موجود است. جراحی زیبایی شکم بهبود چشمگیری را در تناسب اندام شما  ایجاد می‌کند. جراح زیبایی، به پشتوانه سال‌ها تجربه و تسلط بر دانش روز و تکنیک‌های پیشرفته در بهبود شکل و ظاهر شکم به کمک بانوان و آقایان می‌آیند. متخصص در عمل‌های تخصصی جراحی شکم دانش روز و تکنولوژی پیشرفته جراحی زیبایی شکم را با هم درمی‌آمیزند تا بیماران از نتایج زیبا برای بعد از عمل خود شکل رضایت بخشی داشته باشند . با عمل صاف کردن شکم ، علاوه بر اصلاح پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم میتوان عارضه ای موسوم به جداشدگی عضله شکمی را نیز برطرف کرد که عبارت است از جدا شدن عضله راست جداره شکم که به ویژه در برخی از زنان پس از بارداری رخ میدهد.

هزینه آبدومینوپلاستی | هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه جراحی شکم

روش های جراحی شکم و پهلو

لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) با یک موتور بادی انجام می شود که با هوای فشرده ای سه حرکت نوسان، چرخش و ارتعاش را برای لوله کانولا فراهم می کند. در نتیجه این سه حرکت، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود که بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند. لیپوماتیک برای لاغری شکم و پهلو، ران و ناحیه پشت، درمان چاقی صورت شامل رفع غبغب و همچنین بازوها استفاده می شود.

همان طور که از اسم این عمل بر می آید، روش لاغری در ناحیه شکم انجام می شود. بسته به تجمع چربی، برش در ناحیه های زیر شکم، پهلوها، پشت و در ناحیه ناف انجام می شود. پس از تخلیه چربی و ساکشن، محل برش داده شده دوخته می شود. یکی از روش های پیکرتراشی که با استفاده از تکنیک های جراحی تناسب اندام را برای افراد به ارمغان می آورد جراحی شکم است.در این روش با استفاده از ابزاری مخصوص در محل مورد نظر برش هایی را ایجاد می کنند که توسط این برش ها چربی های اضافی از بدن خارج می شوند.

چه زمان به عمل ابدومینوپلاستی بپردازیم؟

جراحی شکم که به ابدومینوپلاستی نیز شهرت دارد طی یک جلسه اندامی زیبا برای افراد به وجود می آورد.عمل آبدومینوپلاستی برای صاف شدن شکم از طریق حذف چربی ها و پوست اضافه شکم بسیار مفید است. عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک، فرآیندی است که در خلال آن، پوست و چربی اضافه از ناحیه شکم و ماهیچه های سفت دیواره شکم جدا می شود. پزشکان معتقدند عمل آبدومینوپلاستی برای خانم هایی که یک یا چند زایمان داشته اند بسیار مناسب است.

در عمل تامی تاک ، بافت های چربی، پوست اضافه و استرچ مارک های زیر شکم حذف می شود. یکی از مزایای مهم عمل تامی تاک این است که این عمل می تواند شکم و نواحی میانی بدن را دوباره شکل داده و بخصوص زنان را به استایل قبل از بارداری شان باز گرداند. باید توجه داشته باشید که عمل پیکرتراشی تامی تاک برای زنانی که قصد بارداری دارند مناسب نیست. ماهیچه هایی که در خلال عمل آبدومینوپلاستی ساخته شده اند می توانند در طول زایمان جدا شوند. بنابراین بهتر است تا زمانی که دیگر قصد و توانایی باردار شدن را ندارید صبر کنید.

عمل آبدومینوپلاستی برای افرادی که قصد حذف چربی و پوست اضافه شکم و شکل دادن و صاف کردن شکم را دارند بسیار مناسب است. تکنیک های خاصی در عمل تامی تاک به کار گرفته می شود،تامی تاک کامل برای نواحی بالا و پایین شکم مناسب است. اگر چربی کمی در زیر شکم خود دارید که باید حذف شود، یا اگر فکر می کند شکم شما باید کمی کوچکتر شود، بهتر است از مینی آبدومینوپلاستی استفاده کنید.اما اگر از روش های جراحی و نیز بیهوشی هراس دارید می توانید از لیپولیز، لیپوساکشن ، لیپوماتیک و دیگر روش های پیکرتراشی استفاده کنید.

لیپوماتیک

لیپوماتیک یا پیکر شناسی روشی برای لاغری موضعی است که در سراسر دنیا استفاده می شود . این روش  از سوی سازمان FDA آمریکا روشی بی خطر و با کمترین عوارض معرفی شده است. استفاده از دستگاههای پیشرفته در لیپوماتیک امکان آسیب رساندن به بافت های اطراف چربی را به صفر رسانده است . استفاده از این روش عوارض روش های لاغری قدیمی که باعث کبودی و تورم بعد از عمل می شد را دیگر برای فرد به همراه ندارد. پس از تخلیه چربی به وسیله لیپوماتیک پوست صاف می شود و امکان بازگشت چربی وجود ندارد و همینطور عوارضی مثل کبودی، درد و تورم که در سایر روش­های جراحی لاغری معمولاً وجود دارد، در این روش از بین رفته است. قیمت پیکرتراشی شکم به عوامل مختلفی بستگی دارد.برای حذف حجم زیادی از چربی های بدن، لیپوماتیک، امن ترین و اثربخش ترین روش درمانی است.عمل پیکرتراشی با اسکالپتور ، برای حذف چربی های کوچکتر اثربخشی بالایی دارد.

لیزر لیپولیز

عمل لیزر لیپولیز اثربخشی و ایمنی بالایی دارد.در عمل لیپولیز از یک فیبر اپتیکی نازک زیر پوست که حامل اشعه لیزر است استفاده می شود تا بافت های چربی را 900 درجه گرم کرده و باعث ذوب شدن آن ها شود.این عمل به دقت بسیار بالایی نیاز دارد.

فیلم لیزر لیپولیز شکم | لیزر لیپولیز شکم

هزینه لیپوساکشن به چه عواملی بستگی دارد؟

لیپوساکشن

با رژیم غذایی و ورزش مناسب، می توانید از شر چربی های ناخواسته بدن خلاص شوید، اما حتی این ها نیز همیشه موثر نیستند. برخی از نواحی ممکن است به روش های طبیعی مقاوم باشند، در این صورت فقط لیپوساکشن می تواند کمک کننده باشد. برای انجام لیپوساکشن از یک دستگاه لیپوساکشن و لوازم جانبی آن از جمله لوله های کوچکی به نام کانولا استفاده می شود. تیم پزشکی ابتدا قسمت هایی از بدن شما که باید تحت عمل قرار گیرد را آماده می کند. سپس بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود.

 لیپوساکشن یک عمل جراحی پلاستیک است که برای از بین بردن رسوبات چربی در قسمت های مختلف بدن انجام می شود. آنها این کار را به منظور انجام اصلاح کوچکی از شکل انجام می دهند. لیپوساکشن شکم، ران، باسن، بازوها، گردن، گونه ها و غیره وجود دارد.

 

 ابدومینوپلاستی | عمل جراحی لیپوساکشن | جراحی شکم

مناسب ترین هزینه جراحی شکم 

جراحی زیبایی شکم و پهلو

 1.  پوست و چربی اضافی زیر ناف برداشته شده و عضلات جدار شکم نیز محکم می‌شود.
 2.  مناسب برای کسانی که از مقدار زیادی رسوب چربی یا پوست شل در ناحیه شکم به خصوص بعد از بارداری‌های پیاپی رنج می‌برند.
 3. یک برش در محل عمل و سراسر زیر شکم برجا می‌گذارد که البته توسط لباس زیر کاملا پوشانده می‌شود.
 4.  در مواردی که فرد تصمیم به بارداری یا کاهش وزن شدید در آینده دارد، باید این عمل به تعویق بیفتد.
 5.  وجود برش عمل‌های قبلی در نواحی بالای ناف تا حدی مانع از انجام مطمئن این عمل می‌شود.

چه کسانی برای انجام جراحی شکم مناسب هستند؟

 1. افرادی برای انجام  جراحی زیبایی شکم مناسب هستند که از نظر جسمی و روحی در سلامتی کامل باشند.
 2. خانم هایی که زایمان های بسیاری داشته اند.
 3. افرادی که از چربی های اضافی ناحیه شکم و پهلو ها خسته شده اند.
 4. افرادی که به زیبایی و تناسب اندام اهیمت بسیاری می دهند.
 5. افرادی که راه های بسیاری را برای لاغری امتحان کرده اند اما به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.
 6. افرادی که انتظار واقع بینانه ای دارند.

هزینه جراحی شکم

هزینه جراحی شکم یکی از مواردی می باشد که افراد برای انجام این جراحی زیبایی به آن توجه می کنند. این هزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط متخصص مجرب، قابل تشخیص نمی باشد. لازم به ذکر است که هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو برای هر فردی با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت می باشد.

هزینه لیپوساکشن شکم | هزینه جراحی شکم

جراحی شکم و پهلو با قیمت مناسب

هزینه عمل برداشتن چربی شکم (هزینه لیپوساکشن)

برای تعیین هزینه جراحی شکم فاکتورهای زیادی مد نظر قرار گرفته می شود . کلیه این فاکتور ها توسط وزارت بهداشت و درمان پزشکی کشور تعیین می شود. که مهم ترین آن ناحیه ای است که تحت عمل قرار می گیرد. مثلا هزینه لیپوساکشن شکم با غبغب بسیار متفاوت است. به علاوه هزینه دستمزد پزشک بسته به تخصص متفاوت است. با این حال از 3 میلیون تومان شروع می شود و تا 15 میلیون هم می تواند ادامه داشته باشد. همچنین برای تعیین هزینه باید به این موارد توجه داشت 

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • قیمت داروهای تجویز شده
 • هزینه آزمایش‌ها
 • قیمت گن پس از جراحی
 • هزینه جراح

هزینۀ لیپوماتیک یا پیکرتراشی چقدر است؟

یکی از عواملی که افراد در جراحی­ های زیبایی شکم و پهلو یا تناسب اندام به آن توجه می­کنند و ذهنشان را درگیر می­کند، هزینه عمل برداشتن چربی است. این روزها با به وجود آمدن تنوع و گوناگونی در روش­های لاغری و تبلیغات رنگارنگ و زیاد در این زمینه که هر کدام قیمت­های متنوع خودشان را دارند و گاهی تفاوت قیمت­ها با یکدیگر بسیار زیاد و نامعقول هم هست، افراد در انتخاب­هایشان دچار شک و تردید می­شوند و نمی­توانند از بین هزینه­ ها و قیمت­های پیشنهادی موجود، یکی را انتخاب کنند. اما باید این را درنظر داشته باشید که مناسب ترین روشی که دارا عوارض کمی است را انتخاب کنید نه ارزانترین روش را.

دکتر فرامرز صفایی پیروز| بورد تخصصی جراحی عمومی (پلاستیک -ترمیمی)

به اشتراک بگذارید :