آشنایی با دستگاه لیزر لیپولیز پیشرفته Lipotherme

لیزر لیپولیز

 

معرفی دیستگاه لیزر لیپولیز Lipotherme

دستگاه Lipotherme یا Pharaon Lipo ساخت شرکت OSYRIS MEDICAL فرانسه می باشد، این دستگاه از قوی ترین لیزر دیودی برای لیزر لیپولیز استفاده می کند و بر طبق گفته سازندگان قدرت آن تقریبا 3 برابر اولین نسل لیزرهای لیپولیز Nd:Yag می باشد.

Lipotherme اولین دستگاه لیزر دیود 980 نانومتر تائید شده توسط FDA می باشد و اختصاصا برای بادی کانتورینگ لیزری ساخته شده است.

فیبر اپتیک این دستگاه 600 نانومتر و لیزر دیودی آن با طول 980 نانومتر با انرژی موجی مداوم قدرتمند 25 وات می باشد. انرژی لیزری لیپولیز می تواند به صورت ضربانی، ضربانی متعدد یا موج مداوم از طریق فیبر لیزری قوی تر و پایدارتر مورد استفاده قرار گیرد (سایر دستگاه ها از فیبر 300 نانومتر استفاده می کنند).

Lipo به معنای چربی و therme به معنای حرارت می باشد و در نتیجه Lipotherme به معنای کاربرد کنترل شده مقادیر بسیار کم گرما برای ذوب چربی است.

از آنجایی که لیزر دیودی برخلاف لیزر Nd:Yag 1064 نانومتری، هموگلوبین گلوبول های قرمز را به طور مستقیم مورد هدف قرار نمی دهد، در نتیجه انرژی لیزر به طور مستقیم به سلول های چربی و نه بافت های اطراف منتقل می شود.

لیپوترمه یک روش کم تهاجمی، مؤثر و بی خطر می باشد که با استفاده از لزر باعث ذوب و برداشت چربی های ناخواسته (مقاوم به ورزش و رژیم غذایی) در نواحی خاص از بدن می شود. علاوه بر برداشت چربی های ناخواسته، اثرات حرارتی لیپوترمه باعث جمع شدن پوست شده و منجر به پوست صافتر و سفت تر شده و باعث بهبود شکل گیری بدن می شود.

اگرچه لیپوساکشن معمولی روشی مؤثر می باشد اما روشی تهاجمی به حساب می آید، ولی لیزر لیپولیز لیپوترمه یک روش کم تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه می باشد. اکثر بیماران فعالیت های روزمره خودشان را از روز بعد از عمل می توانند شروع کنند هر چند توصیه می شود که به مدت چند روز از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری نمایند.

بسته به وضعیت فیزیکی و اهداف شما، لیپوترمه ممکن است به عنوان یک جایگزین برای لیپوساکشن معمولی باشد یا پزشک معالجتان ممکن است درمان ترکیبی با لیپوترمه و لیپوساکشن معمولی را توصیه نماید.

 

آیا دستگاه لیزر لیپولیز Lopotherme بی خطر و ایمن می باشد؟

بله، دستگاه لیزر لیپولیز Lipotherme تائیدیه CE اروپا را در دسامبر 2007 و تائیدیه FDA آمریکا را در آوریل 2008 دریافت کرده است.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | متخصص جراحی زیبایی