ماندگاری انواع ژل چه مدت است؟

زمان ماندگاری انواع ژل چه مدت است؟

اگر قصد دارید با تزریق ژل چین و چروک‌های صورت خود را کاهش داده و حجم صورت را به حالت دلخواه بازگردانید، حتماً می‌خواهید بدانید که تزریق ژل تا چه مدت دوام دارد، تفاوت فیلرها در چیست و آیا واقعاً ارزشش را دارد یا خیر. تزریق‌های اولیه فیلرهای پوستی بر اساس نیازهای افراد مختلف متفاوت است.

تزریق ژل

تزریق ژل به صورت

مدت ماندگاری انواع ژل ها

نوع ژل و همچنین محل تزریق ژل تاثیر زیادی در مدت ماندگاری آن دارند.

ماده ای به نام اسید هیالورونیک یا HA برای جوانی پوست در بدن ترشح خواهد شد. این ماده از پلی ساکارید گلیوکوسامینوگلیکان ساخته شده که صبیعتاً در بدن موجود است و در سلول ها باعث ایجاد چربی می شود. این نوع از ژل ساختاری مشابه پلی ساکارید گلیوکوسامینوگلیکان دارد و می توان گفت که هیچ گونه تاثیر جانبی بدی را روی بدن نخواهد گذاشت. مدت زمان ماندگاری آن روی افراد متفاوت خواهد بود اما معمولاً تا 9 ماه ماندگاری دارد.

همچنین انواع دیگری از ژل با ساختار های اینچنین موجود می باشند که معمولا از آن ها برای تزریق ژل گونه استفاده می شود، ژل هایی مثل ژل هایی با ساختار اسید poly-L لاکتیک، کلسیم هیدروکسیاپاتیت و پلی کاپرولاکتون که معمولا نسبت به قبل کمی دیرتر اثر می کنند اما دیرتر از بین می روند.

همچنین ژل های دائمی که ساختاری مشابه پلاستیک دارند به هیچ عنوان استفاده از آن ها توصیه نمی شود. بنابراین تزریق ژل گونه و تزریق ژل لب به دلیل اینکه اعضای صورت می باشند حتما باید توسط یک پزشک متخصص در مراکز معتبر یا مطب و با بهترین برند های ژل صورت گیرد.

فیلرهای ژوویدرم​

این فیلر به دلیل داشتن عوارض جانبی کم بسیار محبوب است. ژوویدرم از اسید هیالورونیک تشکیل شده ، این ماده به صورت طبیعی در پوست تولید می‌شودنتایج تزریق ژل ژوویدرم فوراً قابل مشاهده بوده و آب را به ناحیه تحت درمان جذب می‌کند.

Juvederm Ultra Plus XC: از این فیلر معمولاً برای درمان خطوط و چین و چروک‌ها و خطوط عمیق اطراف دهان استفاده می‌شود. این فیلر معمولاً یک سال ماندگاری دارد.

Juvederm Ultra XC: از این فیلر برای جوان‌سازی نواحی مختلف صورت مثل اطراف دهان و تزریق به لب‌ها استفاده می‌شود. این فیلر حدوداً یک سال ماندگاری دارد.

Juvederm Volbella: این فیلر به لب‌ها حجم داده و خطوط عمودی اطراف لب را هموار می‌کند. البته از ژوویدرم ولبلا برای جوان‌سازی ناحیه زیر چشم نیز استفاده می‌شوداین فیلر معمولاً یک سال ماندگاری دارد.

Juvederm Vollure: از این فیلر برای برجسته‌سازی لب‌ها و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود و افرادی که به دنبال نتایجی دقیق و حرفه ای تر هستند می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. ژوویدرم والور چیزی بین 12 الی 18 ماه ماندگاری دارد.

Juvederm Voluma: این فیلر اولین فیلر تایید شده توسط FDA برای بازیابی حجم گونه‌ها و ناحیه میانی صورت است. با تزریق ژل ژوویدرم ولوما می‌توان تا حدودی ناحیه پایین صورت و غبغب را نیز لیفت کرد. این فیلر معمولاً دو سال ماندگاری دارد.

ماندگاری انواع ژل

فیلرهای رستیلن​

خانواده فیلرها رستیلن توسط شرکت Galderma تولید می‌شود که تولید کننده دیسپورت (Dysport) هم هستند. رستیلن درست مثل ژوویدرم فیلری ساخته شده از اسید هیالورونیک است و این یعنی نتایج تزریق ژل رستیلن فوری است. اسید هیالورونیک با آب پیوند ایجاد کرده و حجم دهنده پوست است.

Restylane-L : از این فیلر برای از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط عمیق صورت و برجسته‌سازی لب‌ها استفاده می‌شود. این فیلر چیزی بین 4.5 الی 9 ماه ماندگاری دارد که این مدت زمان به ناحیه درمان بستگی دارد.

Restylane Defyne: این فیلر خطوط خنده اطراف دهان، خطوط عمیق میان بینی و لب را هموار می‌کند. نتایج حاصل از تزریق این ژل کاملاً طبیعی است. رستیلن دیفاین حدوداً تا 12 ماه ماندگاری دارد.

Restylane Lyft : این فیلر می‌تواند چین و چروک‌های متوسط و عمیق اطراف دهان را هموار کرده و به گونه‌ها حجم دهد. رستیلن لیفت معمولاً 12 ماه و حتی بیشتر ماندگاری دارد.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی ) 


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت