ترکیدن پروتز سینه - مسافرت هوایی بعد از عمل جراحی پروتز سینه مسافرت هوایی منعی برای افرادی که عمل پروتز سینه سینه انجام داده اند، ندارد. گاها ممکن است به دلیل اختلاف فشار در پروتزهای نمکی حبابهایی پدید آید که حداکثر بعد از 48 ساعت جذب می شوند. این موضوع برای غواصان نیز صادق است.

آیا پرواز با هواپیما باعث ترکیدن پروتز سینه می‌شود؟

 

این موضوع، سؤال بسیاری از خانم‌های متقاضی انجام عمل پروتز سینه است و شاید سؤال بسیاری از مردم و افراد دیگر جامعه نیز باشد که آیا واقعاً با پرواز با هواپیما پس از انجام عمل پروتز سینه، امکان تورم و انفجار و ترکیدن پروتز سینه و بیرون زدنش از بدن وجود دارد؟

کل این موضوع و در حقیقت، این شایعه ترکیدن پروتز سینه در هواپیما ، به عملکرد یک شرکت هواپیمایی خاص برمی‌گردد.

داستان ازاین‌ قرار بوده است که سال‌ها قبل، مسئولین آن شرکت هواپیمایی، متوجه می‌شوند که بسیاری از کارمندانشان، به‌خصوص مهمانداران و گروه پرواز در وهله اول و کارمندان دیگر به تقلید از آن‌ها در درجه بعد، مرخصی برای عمل فوق می‌گیرند و این روند رو به افزایش است.لذا با گسترش این شایعه که پروتز سینه می‌تواند در آسمان منفجر شود به مقابله با این اتفاق برخاستند.

رسانه‌های گروهی نیز از این موضوع ( ترکیدن پروتز سینه در هواپیما ) که از منظر اجتماع جالب می‌تواند باشد استفاده تبلیغاتی و ژورنالیستی مخصوص به خود را کردند و حتی فیلم و کلیپ ترکیدن پروتز سینه در هواپیما در رسانه‌ها منتشر گردید.

لازم به ذکر است اگر قرار باشد ضربه ای باعث پارگی پروتز سینه شود ، یقیناً قفسه سینه را نیز دچار آسیب خواهد کرد .

این شایعه باعث شده تا بانوان دچار نگرانی و وسواس بیشتری در رابطه با عوارض جراحی پروتز سینه بشوند.

اگر از نظر جراحی پلاستیک و زیبایی به این موضوع بپردازیم، زمانی که فضای لازم برای قرار دادن پروتز، در سینه، ایجاد می‌شود، مقداری هوا در اطراف پروتز سینه وجود دارد که در عرض چند روز کاملاً جذب می‌شود و خود پروتز سینه نیز که پس از مدتی جزئی از بدن شده است، و پرواز با هواپیما، یا هرگونه افزایش ارتفاع دیگری، تغییری در ساختار آن ایجاد نخواهد کرد.

افرادی که تحت عمل پروتز سینه قرار می گیرند، در صورتی که توسط یک جراح سینه خوب جراحی شوند. اقدامات قبل از پروتز سینه ( مانند عدم مصرف سیگار ، عدم استفاده از برخی دارو ها ) و مراقبت های بعد از جراحی ( نظیر مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها ، عدم انجام فعالیت های سنگین و پر تحرک به ویژه فعالیت هایی که منجر به ایجاد درد در قفسه سینه بشوند و مراجعه برای ویزیت های دوره ای ) را جدی بگیرند، می توانند مطمئن باشند که دچار مشکل نخواهند شد. .

در کل برای تکمیل روند نقاهت و اطمینان از عدم خونریزی یا مشکلات بعد از عمل، بهتر است ۱ تا ۲ هفته، از مسافرت، چه هوایی چه زمینی پرهیز کنید.

 بیشتر بخوانید: پروتز سینه و شیردهی - هر آنچه که باید درباره عوارض پروتز سینه و شیردهی دانست

 بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

 بیشتر بخوانید: نتایج عمل های پروتز سینه گرد و قطره اشکی

 بیشتر بخوانید: قبل از جراحی زیبایی پرتز سینه چه آزمایشاتی باید انجام دهیم؟

 بیشتر بخوانید: نکاتی که قبل از جراحی پرونز سینه حتما باید بدانید

 بیشتر بخوانید: عمل پروتز سینه و انواع پروتز سینه زنان

 بیشتر بخوانید: عوارض پروتز سینه و هزینه پروتز سینه

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )  


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت