جراحی ابدومینوپلاستیآبدومینوپلاستی (تامی تاک) یا روشهای جایگزین آن مانند لیپوآبدومینوپلاستی گزینه های بسیار خوبی برای جراحی زیبایی شکم هستند که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم باعث صاف شدن شکن و ایجاد گودی کمر شده و زیبایی و تناسب را به اندام شما باز می گردانند. حالا دیگر از شر پوست های اضافی خلاص شده و می توانید با دیدن اندام خود در آینه، احساس جوانی و شادابی کرده و از پوشیدن لباس هایی که دوست دارید لذت ببرید.

 دکتر فرامرز صفایی

تماس مستقیم با دکتر صفایی پیروز

09123067018

شماره تماس های هماهنگی جلسه مشاوره رایگان

02188202394

02188202395

02188202396

ابدومینوپلاستی 1

عمل جراحی ابدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی (تامی تاک) یا روشهای جایگزین آن مانند لیپوآبدومینوپلاستی گزینه های بسیار خوبی برای جراحی زیبایی شکم هستند که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم  باعث صاف شدن شکن و ایجاد گودی کمر شده و زیبایی و تناسب را به اندام شما باز می گردانند. حالا دیگر از شر پوست های اضافی خلاص شده و می توانید با دیدن اندام خود در آینه، احساس جوانی و شادابی کرده و از پوشیدن لباس هایی که دوست دارید لذت ببرید.

آنچه باید قبل از جراحی ابدومینوپلاستی بدانید

موارد انجام جراحی آبدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

 • خانمهایی که بدنبال یک یا چند زایمان دچار شلی پوست ، تجمع چربی و کاهش تونیسته عضلات جدار شکن و ترکهای پوستی بر روی شکم شده اند.
 • افرادی که بدنبال کاهش وزن شدید دچار افتادگی پوست و شلی عضلات جدار شکم شده اند.
 • افرادی که دچار چاقی مرضی بوده اند و تحت اعمال جراحی Bariatric (نظیر گاستریک باندینگ یا بای پاس معده به روش لاپاروسکوپیک) قرار گرفته و دچار کاهش وزن شدید شده ودچار افتادگی و شلی پوست در سرتاسر بدن و از جمله شکم و پهلو ها شده اند

این روش جراحی به عنوان روش کاهش وزن به حساب نمی آیند و فرد قبل از اقدام به این اعمال جراحی بایستی حداکثر کاهش وزن را از طریق رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش بدست آورده باشد و حداقل به مدت 6 ماه تغییر وزن نداشته باشد.

در جلسه مشاوره تصاوير و خصوصيات فيزيكي بيمار بررسی می شود تا عدم تقارن و حدود مرزها برای جراحی مشخص شود. بطور معمول این عمل بیهوشی عمومی انجام می شود. اسکار محل عمل در زیر خط بیکینی بوده و ممکن است در طی چند ماه اول به علت ورم و سیر فرایند ترمیم بنظر برسد که بدتر می شود ولی بطور معمول 9تا12 ماه طول می کشد که اسکار عمل هم سطح پوست اطراف شده و کم رنگ شود. اگر بیمار بعد از جراحی رژیم غذایی سالم و مناسب را رعایت کند و بطور منظم ورزش کند، نتایج عمل ماندگار می باشد.

ثابت شده است كه مشاركت بين جراح و بيمار در مراقبت هاي بعد از عمل ، باعث افزايش رضايت مندي بيمار ودر مجموع بهبود نتايج زيبايي عمل مي شود.

فرد کاندید ابدومینوپلاستی باید دارای چه شرایطی باشد؟

 1. وزن فرد نزدیک به وزن ایده آل باشد (حداکثر30% بیش از وزن ایده آل باشد)
 2. وزن فرد در طی 6 ماه اخیر ثابت مانده باشد.
 3. قبل از انجام جراحی روشهای غیر جراحی نظیر رعایت رژیم غذایی و ورزش را انجام داده باشد.
 4. انتظارات واقع گرایانه از عمل جراحی داشته باشد.
 5. از نظر روحی و روانی با ثبات (stable) باشد.
 6. خطرات و عوارض احتمالی عمل را به خوبی درک کرده باشد.
 7. قصد کاهش وزن شدید بعد از عمل جراحی را نداشته باشد.

 

قبل از انجام عمل آبدومینوپلاستی، چه توصیه هایی به بیمار می شود؟

 • توقف مصرف سیگار 4تا6 هفته قبل از عمل( سیگار می تواند باعث تاخیر در ترمیم زخم و ایجاد نکروز پوستی شود)
 • مصرف مولتی ویتامین روزانه
 • قطع مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون با نظر پزشک معالج
 • پرهیز از مصرف تمامی مکمل های غذایی و گیاهی که توسط جراح تائید نمی شوند.
 • انجام آزمایش های روتین قبل از عمل مانند CBC ، قند خون، اوره، کراتینین ، تست های انعقادی و سایر آزمایش ها طبق نظر جراح
 • استفاده از شکم بند به مدت 2 هفته قبل از عمل، توسط بعضی از جراحان توصیه می شود.
 • مصرف داروهایی مانندE ویتامین  و اسیدهای چرب امگا-3 و چای سبز باید قطع شود زیرا ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی در حین و بعد از عمل شود.

 

برای خانم های باردار توصیه می شود حداقل به مدت 6 ماه بعد از انجام زایمان، اقدام به عمل جراحی آبدومینوپلاستی نمایند، تا تغییرات ایجاد شده در دوران بارداری به حالت اولیه خود برگردند و به همین  دلیل انجام همزمان آبدومینوپلاستی با عمل سزارین توصیه نمی شود.

دکتر فرامرز صفائی پیروز - جراح پروتز سینه  

دکتر فرامرز صفائی پیروز دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد که بـعداز فارغ التحصیل شدن در سال 1377 و گذراندن دوره طرح و انجام بیش از 5000 مــورد عـــمل جراحی در زمینه های مختلف جراحی عمومی، از اواخر سال 1382 عمده فعالیت خود را در زمینه جراحی های زیبایی و لیزر متمرکز نموده است. دکتر صفائی در طی این مدت دوره هـای مختلف تکمیلی را در زمینه جراحی های لاپاروسکوپیک، استفاده از نخ های مخصوص لیفت صورت، تزریق ژل های هیالورونیک اسید، لیزر لیپولیز، کاربرد لیزرهای پوستی ( contour threads ) و عمل جراحی پروتز سینه در داخل و خارج کشور گذرانده است.

تماس مستقیم با دکتر صفایی پیروز

09123067018

شماره تماس های هماهنگی جلسه مشاوره رایگان

02188202394

02188202395

02188202396

آیا نتایج عمل ابدومینوپلاستی برمیگردد؟

پس از عمل ابدومینوپلاستی در صورت افزایش وزن و یا حاملگی خانوم ها، در اثر شل شدن پوست دوباره نیاز به عمل خواهد بود.

خونریزی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

خونریزی یکی از عوارض بعد جراحی است. کبودی های پیش رونده و تورم در ناحیه جراحی شده از علائم خونریزی است که طی یک عمل باید این مجراها بسته شوند.

تعداد بازدید : 4798
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
منبع :

© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت