رژیم غذایی بعد از تزریق چربی

رژیم غذایی بعد از تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی به منظور کاهش چین و چروک های صورت و یا افزایش حجم قسمت هایی از بدن استفاده می شود.

تزریق چربی مانند هر تکنیک زیبایی دیگری نیاز رعایت توصیه هایی پس از عمل زیبایی دارد. این توصیه ها به منظور کسب نتیجه ی بهتر از انتقال چربی است. تزریق چربی به صورت  با اهداف مختلفی صورت می گیرد شامل از بین بردن خط لبخند، خط اخم، چروک پنجه کلاغی و از بین بردن فرورفتگی هاست. در برخی موارد نیز تزریق چربی به منظور افزایش حجم لب ها و گونه ها انجام می شود.

از طرفی رژیم غذایی فرد مراجعه کننده پس تزریق از اهمیت بالایی برخوردار است.  این رژیم غذایی به این دلیل اهمیت دارد که اگر فرد دچار کاهش وزن شود اولین جایی که کاهش وزن بر روی ان تاثیر خواهد گذاشت سلول های چربی است؛ بنابراین در صورتی که شما عمل زیبایی تزریق چربی را انجام داده باشید و همین طور کاهش وزن داشته باشید، سلول های چربی تزریق شده از بین رفته و دیگر ظاهر اولیه را نخواهند داشت.

پس رژیم غذایی فرد مراجعه کننده باید به گونه ای باشد که علاوه بر استفاده از مواد مغذی لازم و پرهیز از مواد مضر، مانع از حذف سلول های چربی شود. در ضمن این رژیم غذایی باید به گونه ای باشد که عادت های ناسالم فرد بیمار پس از عمل زیبایی تزریق چربی را کنار گذاشته و از افزایش وزن او جلوگیری کند.

هزینه تزریق چربی

 

آناناس تازه حاوی ماده بروملین و ویتامین ث است که در تسریع جذب کبودی و ورم موثر است و مصرف بیشتر این میوه توصیه می شود.

بدلیل کاهش تحرک ممکن است دچار یبوست شوید، بهتر است از میوه هاى تازه، ماهی، میگو و امگا۳ به وفور میل کنید.

مقدار ورم متغییر و صبح ها بیشتر است که با رعایت اینکه تا ۱۰ روز مصرف نمک به حداقل کاهش داده شود و داروهای خود را تا آخر مصرف کنید به بهبود این روند کمک می کند.

به منظور حفظ نتایج فرد باید از موادی مانند میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار و پروتئین های بدون چربی، کربوهیدرات های ساده و چربی های غیراشباع استفاده کرده و آنها در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

مواد غذایی مانند آووکادو، کره های بدن چربی، بادام، گردو، روغن زیتون و روغن نارگیل از جمله موادی هستد که پس از تزریق چربی می توانید از آنها استفاده نموده و به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

خوردن چندین وعده ی غذایی کوچکتر در روز سبب می شود که فرد در طول روز سطح انرژی مناسبی داشته و بتواند به انجام فعالیت های روزانه بپردازد.

در ضمن مصرف مایعات نیز بسیار تاثیرگذار است و به فرد مراجعه کننده کمک می کند تا بتواند گرسنگی خود را در طول روز کنترل کرده و سوخت و ساز در بدن او حفظ گردد.

همچنین مصرفی مایعات به هضم غذا کمک خواهد نمود.

 لازم است که فرد مراجعه کننده به مدت یک هفته قبل از تزریق و یک هفته پس از آن از مصرف موادی مانند الکل و دخانیاتی مانند سیگار پرهیز نماید. چرا که چنین موادی بر روی عمل زیبایی انتقال چربی تاثیر منفی می گذارد و آن را با مشکل روبه رو خواهد کرد.

تزریق چربی

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی ) 


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت