جوانسازی با تزریق چربی| چگونگی انجام تزریق چربی

جوانسازی با تزریق چربی

تزریق چربی که پیوند چربی اتولوگ نیز نامیده می شود بدین صورت است که چربی را از یک قسمت بدن بداشته به قسمت دیگر تزریق می کنند تا چربی زیر پوست آن نواحی پوست مجدداً تأمین شود. 
چربی رامی توانید برای کاهش دادن چین و چروک صورت، خطوط اخم، چروک های پنجه کلاغی اطراف چشمها و چین های روی لب استفاده کنید. همچنین می تواند برای پر کردن زخم های قدیمی در هر قسمت از بدن استفاده شود. تزریق چربی دائمی نیست.
 

تکنیک تزریق چربی

تزریق چربی، لیپو اینجکشن یا لیپو لیفتینگ شامل برداشتن چربی از یک اندام مانند شکم، باسن و ران های که حاوی چربی هستن و انتقال آن به اندامهای دیگر است، تا بدن فرم شکل خود را بازیابد، می باشد. کاهش میزان چربیهای صورت در اثر کهولت سن و حجیم کردن آنها از جمله این عمل است. با افتادگی بافتها و بروز چین و چروکهای ناخواسته و عمیق شدن آنها، نه تنها با کشیده شدن پوست صورت می تواند درمان شوند، با تزریق چربی به آن نواحی نیز می توان از حالت پیری ظاهر کاست و صورت را حجیم تر و جوانتر ساخت.
در این روش چربی از اندامهای پر چربی به وسیله عمل لیپوساکشن برداشته می شود. مقدار گرفته شده به وسیله سیستم تزریق به جاهایی که لازم است تزریق می شود. البته میزان گرفتن چربی با میزان مصرف تزریقی آن ارتباط دارد. این عمل نسبت به حجم عملیاتی آن می تواند به صورت بی حسی موضعی و یا با بیهوشی کامل انجام گیرد. بعد از عمل در محلهای تزریق شده تورم و کبودی ظاهر خواهد شد که این نشانه ها در عرض 7 تا 10 روز برطرف می شوند. بعد از عمل تزریق حدود 6 ماه طول می کشد که نیمی از چربی از سوی بدن جذب شود و نیم دیگر آن ماندگار خواهد بود. 
ماندگاری چربی تزریق شده از بدن به صورت و همچنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چند سال متغیر است نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خونرسانی، بیشترین ماندگاری را دارند. بیشترین ماندگاری در نواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست و کمترین ماندگاری در ناحیه لب، خط اخم و خط خنده می باشد.
 

بیشتر بدانید: در مورد بوتاکس بیشتر بدانید ​

فواید تزریق چربی

مزیت این روش گرفتن چربی از خود فرد که به وفور به دست می آید و حتی می توان مقداری از چربی را در فریزر به مدت 6 ماه نگهداری نمود و در صورت نیاز مجدداً تزریق نمود. مزیت مهم دیگر آن نسبت به تزریق ژل، بی خطر و بدون عارضه بودن آن است تزریق چربی یا فیلر با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. پوست در این روش بخیه زده نمی شود و چربی به وسیله سوزن مخصوص در محل مورد نظر تزریق می گردد.
تزریق چربی بر خلاف تزریق ژل خطر جابجایی و یا آلرژی ندارد چون چربی سلول زنده است و فقط از یک جای بدن فرد برداشته شده و به جای دیگر منتقل شده است. در شرایط استریل خطر عفونت یا انتقال بیماری ندارد زیرا از خود فرد گرفته می شود. بر خلاف ژل و یا پروتز در لمس قوام بسیار طبیعی دارد چون از جنس چربی خود فرد است. تا 10 روز پس از تزریق چربی باید از حرارت بالا (سونا ، جکوزی ، بخور) و فشار و ضربه به ناحیه تزریق شده پرهیز کرد.
 

محل های مناسب تزریق چربی

قسمت هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم شده اند مانند گونه ها جهت گونه گذاری، گودی زیر چشم، اطراف چشم، پشت چشم، زیر چشم، پلک، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها، چانه و حتی قسمت هایی از بدن مانند پشت دستها، سینه، واژن و... را می توان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد. 
البته همه مناطق برای تزریق چربی مناسب نیستند. به عنوان مثال ، تزریق چربی در سینه ، تشخیص سرطان از طریق ماموگرافی را دشوارتر می کند.
 

عوارض تزریق چربی

 کبودی و تورم پس از عمل از عوارض تزریق چربی می باشد که گذرا است. در برخی موارد در صورت رعایت نکردن اصول از طرف پزشک جراح یا خود فرد، عفونت هم  میتواند جزو عوارض احتمالی آن باشد.
 
 
 
برای اطلاع از هزینه تزریق چربی در کلینیک دکتر فرامرز صفائی پیروز می توانید با شماره های در ج شده در سایت تماس بگیرید.