جوانسازی پوست با ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم یکی از انواع فیلرهای تزریقی مبتنی بر اسید هیالورونیک است. هیالورنیک اسید ماده ای است که در حالت طبیعی در بدن تولید می شود و تاثیر آن در حفظ هیدراتاسیون، حجم دهی و شادابی پوست است و دارای تاییدیه FDA به منظور انجام تزریق می باشد. ژل ژوویدرم اصل برای جوانسازی پوست از جمله کاهش چین و چروک ها و حجم دادن به نواحی مثل لب و گونه کاربرد دارد. 

کاربرد ژل ژوویدرم

با افزایش سن کلاژن و الاستین موجود در پوست به صورت طبیعی کاهش میابد و به مرور شاهد ایجاد خطوط بر روی پوست و کاهش حجم گونه و لب ها می شویم.  برای برطرف نمودن آثارچین و چروک ها و همچنین خوش فرم نمودن لب ها و گونه ها با اثر بخشی و ماندگاری بالا  تزریق ژل ژوویدرم روش بسیار مناسبی است. 

انواع ژل ژوویدرم 

انواع ژل ژوویدرم در دو سرنگ ۰٫۸ میلی لیتری وجود دارد. غلظت بالای اسید هیالورونیک در  زیرگروه Voluma XC قرار دارد و در لایه های عمقی، گونه گذاری و حجم دهی استفاده می شود. نوع دیگر در زیر گروه ژوویدرم Vollure قرار دارد و برای رفع خط خنده به مدت 18 ماه کاربرد دارد.  ژل لب ژوئیدرم زیرگروهVolbella  برای حجم دهی لب  استفاده می شود که  بسیار نرم است و تورم کمتری نسبت به محصولات قدیمی ایجاد می کند.

 محل تزریق ژل ژوویدرم

معمولاً محل تزریق ژل شامل گونه‌ها، لب‌ها و اطراف دهان می‌ باشد و بیشترین کابرد آن تزریق در نواحی نام برده می باشد.

مزایای تزریق ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم با اثر بخشی بالا برای انواع پوست ها محدودیت مصرف نداشته و دوران نقاهت برای بعد از تزریق توصیه نمی شود. نتایج حاصل از تزریق آن نسبت به تزریق سایر فیلر ها طبیعی تر و ماندگارتر است.

فرآیند درمان با ژل ژوویدرم

اغلب برای افزایش نیمه عمر ژل ژوویدرم اصل آن را به صورت پیوندهای متقاطع تهیه می نمایند(cross- linked)  تا ماندگاری ژل در بدن افزایش یابد. فرآیند درمان با ژل ژوویدرم بسیار سریع است. دکتر بعد از اعمال د اروی بی حسی در ناحیه مورد نظرتزریق ژل را انجام می‌دهد. طول مدت درمان حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه است. نتایج تزریق به سرعت قابل مشاهده است. ممکن است بیمار  در ناحیه انجام تزریق شاهد ایجاد کبودی و ورم شود که این عوارض کاملاً طبیعی است و در طول گذشت یک هفته اثری از آن باقی نخواهد ماند.

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل ژوویدرم 

ماندگاری ژل ژوویدرم بستگی زیادی به عوامل مختلفی مانند نوع محصول یا محل تزریق آن دارد. ژوویدرم ادعا می‌کند که Juvederm Voluma XC به مدت ۲ سال در ناحیه گونه‌ها دوام دارد، در حالیکه ممکن است Juvederm XC و Juvederm Vollure XC به ترتیب ۱ سال و ۱۸ ماه قابلیت ماندگاری داشته باشد. به طور کلی مدت ماندگاری ژوئیدرم چیزی بین ۶ ماه الی ۲ سال است که می توانید برای ماندگاری اثرات آن تزریق دیگری به همان منظور انجام دهید.

عوارض تزریق ژل ژوویدرم

تزریق ژل ژوویدرم همانند هر تزریق دیگری کمی درد خواهد داشت اما خیلی دردناک نیست و درد آن برای متقاضی تزریق ژل قابل تحمل است. معمولاً با دریافت بی حسی در ناحیه ی مورد نظر درد ناچیزی را متحمل خواهید شد. شمار زیادی از بیماران نتایجی عالی را از این درمان را دریافت می‌کنند و به طور کلی درمانی بی‌خطر محسوب می شود. عوارض جانبی آن همانند هر تزریق دیگری که به منظور جوانسازی پوست و حجم دهی در ناحیه ی لب و گونه ها استفاده می شود می باشد وبسیاری از بیماران تا چند روز پس از تزریق ژل ورم، کبودی، قرمزی، خارش و درد کمی را تجربه می‌کنند. برای کاهش عوارض ناشی از تزریق ژل لازم است پزشک با تجربه اقدام به تزریق ژل نماید.

آیا می‌توان اثرات تزریق ژل ژوویدرم را خنثی کرد؟

تزریق ژل ژوویدرم فرآیند درمانی بسیار بی‌خطری است. چنانچه اگر بعد از تزریق ژل ژوویدرم نتایج دلخواه حاصل نشد  به راحتی می توان نتایج تزریق را خنثی نمود. ژل ژوئیدرم اصل محصولی ساخته شده از اسید هیالورونیک است که  با تزریق آنزیم هیالورونیداز می توان اثر آن را خنثی نمود. آنزیم هیالورونیداز می تواند اسید هیالورونیک را در بدن حل کند و همه چیز را به حالت اولیه برگرداند.