تزریق چربی گونه

آنچه از تزریق چربی گونه باید بدانید

تزریق چربی به گونه برای گونه گذاری یکی از جراحی های زیبایی است که اکثر خانم هایی که نمی خواهند برای چاق شدن صورت، تناسب اندامشان را برهم بزنند به سراغ آن می روند.گونه های لاغر و تکیده، چهره شما را مسن، خسته و بیمار نشان می دهد. تلاش برای برجسته سازی گونه اغلب با افزایش وزن هم شکست می خورد، چون صورت آخرین ناحیه ای است که با چاق شدن حجم اضافه می کند و با لاغر شدن نیز اولین منطقه ای که حجم کم می کند، صورت و گونه است، اما جای نگرانی نیست زیرا برای رفع این مشکل می توانید از تکنیکی به نام تزریق چربی استفاده کنید. این روش در واقع حجم از دست رفته گونه را باز می گرداند و افتادگی را درمان می کند..

به گفته متخصصان زیبایی، تنها سه روش برای گونه گذاری وجود دارد، تزریق فیلر، قرار دادن پروتز و جراحی استخوان گونه. بعضی ها معتقدند تزریق چربی گزینه بهتری است زیرا از بدن خود فرد گرفته می شود و بیشترین سازگاری را با بافت پوست دارد.

تزریق بوتاکس


بهبودی بعد از تزریق چربی به گونه

اکثر افراد در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول بعد از تزریق چربی در صورت دچار تورم و قرمزی می‌شوند. خارش و درد خفیف نیز غیرمعمول نیست. زمان بهبودی بعد از تزریق چربی بستگی به وسعت تزریق دارد. هنگامی که مقادیر زیادی چربی تزریق می‌شود، تورم ممکن است چند روز تا چند هفته ادامه یابد. می‌توانید قبل از عمل جراحی از پزشک خود بپرسید که مقدار زمان میانگین برای بهبودی بعد از تزریق چربی به گونه به صورت چقدر است.

چگونگی تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌گیرد. در روش تزریق چربی، بافت و سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران و … برداشته می شود و به قسمت دیگری که قرار است حجیم تر شود انتقال داده می شود. در واقع تزریق چربی، یک نوع پیوند چربی است. برای مثال اگر شما می خواهید که گونه های خود را برجسته تر کنید و یا با تزریق کردن چربی چین و چروک صورت خود را از بین ببرید، مقداری چربی از قسمت های دیگر بدن شما به طور مثال شکم شما برداشته خواهد شد و این چربی برداشته شده، به گونه های شما انتقال می یابد. 

تزریق ژل

تزریق چربی به گونه | تزریق چربی به صورت

مراحل تزریق چربی

- ابتدا چربی مورد نیاز برداشته می شود.
در مرحله اول از عمل تزریق کردن چربی، ابتدا پس از مشخص شدن اندامی که از آن چربی خارج خواهد شد، چربی مورد نیاز توسط یک سوزن کوچک زیر پوستی برداشته می شود. (روش لیپوساکشن) این مرحله با دقت زیادی انجام می گیرد چون بافت و سلول های چربی به هیچ وجه نباید آسیب ببینند. همچنین هنگام استفاده از سوزن، پزشک متخصص این عمل را با نهایت دقت انجام می دهد که بافت چربی آسیب نبیند. همچنین باید بدانید که مقدار چربی خارج شده از بدن فرد، بسیار کم می باشد. بعضی ها تصور می کنند که پس از خروج چربی از بدن، آنها به مقدار قابل توجهی لاغر خواهند شد بلکه این تصور کاملا غلطی است.

- سپس چربی خارج شده جدا می شود.
برای عمل تزریق چربی، فقط به سلول های چربی نیاز است و نه موادی که به آنها چسبیده اند. بنابراین باید چربی را از مایعات و موادی که در کنار چربی هستند جدا کرد. برای این کار از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود. سانتریفیوژ با تولید سرعتی بسیار زیاد، سبب به وجود آمدن نیروی گریز از مرکز می شود و به همین خاطر می تواند چربی را جدا و خالص سازی کند.

- عمل تزریق چربی آغاز می شود.
پس از این که چربی خالص سازی شد، تزریق چربی به اندام هدف آغاز خواهد شد. در این مرحله، پزشک متخصص شما، با یک نوع سرنگ مخصوص، چربی را به اندام های مشخص شده تزریق می کند تا بتوان به نتایج خوب و دلخواه رسید.

تزریق چربی گونه
کسانی که تزریق چربی را به تزریق ژل ترجیح می‌دهند دلایل زیر را ذکر می‌کنند

روش تزریق چربی به گونه در مقایسه با تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد؛ زیرا تزریق چربی یک فرایند دو مرحله‌ای است یک مرحله برداشت چربی از بدن است و مرحله بعدی تزریق چربی در صورت است . بنابراین نسبت به روش تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد. نکته دیگر اینکه تزریق چربی در بلندمدت ماندگاری بیشتری دارد؛ زیرا بخشی از چربی در ناحیه تزریق باقی می‌ماند (شاید برای همه عمر).

در تزریق چربی به صورت یک ماده طبیعی از بدن خودمان استفاده می‌شود؛ در حالی که در تزریق ژل یک ماده مصنوعی در محل تزریق می‌شود.
بعضی از متقاضیان از این خوشحال‌اند که بخشی از چربی‌های ناخواسته بدنشان برای تزریق به صورت، از نواحی چون کمر یا ران برداشته می‌شود.
و اینکه تزریق چربی یک تأثیر بلندمدت در رفع خطوط پوستی دارد. در مطالعات نشان داده شده است که حدود ۵۰-۳۰ درصد از چربی‌ها در بلندمدت در نواحی تزریق باقی می‌ماند.

مزایای تزریق چربی به گونه

تزریق چربی روشی است که این روزها در همه کشورها به دلیل مزایای فراوانی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. مزیت استفاده از این روش برای پر کردن بخش های مختلف بدن از جمله گونه را می توان به شرح زیر بیان کرد


ایمنی بالا( در این روش به دلیل این که از چربی خود بدن استفاده می شود، احتمال واکنش آلرژی صفر است. از طرفی چربی به دلیل این که از سلول های زنده تشکیل شده است، احتمال جا به جایی آن کمتر از ژل است. در واقع چربی بهتر و بیشتر به دیگر بافت های اطراف خود جوش می خورد. ضمن این که با استفاده از تکنیک های جدید تزریق بین 50 الی 70 درصد از سلول های گرفته شده از بدن، پس از تزریق، زنده می مانند.
ماندگاری طولانی: مزیت دیگر این روش نسبت به سایر روش های پر کننده صورت، ماندگاری آن است).

نتایج طبیعی( در این روش، به دلیل این که از سلول های طبیعی بدن استفاده می شود، نتایج بسیار طبیعی تر از تزریق سایر پرکننده ها است.
عفونت: در تزریق چربی نسبت به تزریق سایر پرکننده ها احتمال عفونت کمتر است).

دوره ریکاوری( دوره بازیابی بعد از تزریق چربی، کوتاه تر از تزریق ژل است).
عوارض تزریق چربی به گونه

شایع ترین عارضه ای که ممکن است هم در محل اهدا کننده چربی و هم در محل گیرنده چربی ایجاد شود، ورم و کبودی است. در این روش، احتمال ایجاد عفونت نیز وجود دارد. اما این احتمال بسیار کم است و می توان از آن به سادگی با مصرف آنتی بیوتیک جلوگیری کرد. گاهی نیز با تزریق غیر اصولی ممکن است عدم تقارن در بخش های مختلف صورت ایجاد شود.

شاید مهمترین بخش عوارض ناشی از این عمل را بتوان به جذب چربی های تزریق شده نسبت داد. از آن جا که مواد اولیه تزریق شده چربی خود بدن است، امکان دارد بدن سلول های چربی را جذب کند و شما بعد از چند هفته متوجه تغییراتی شوید.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی ) 


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت