ماهی را فراموش كرده و روغن حشرات را جایگزین آن كنید

آیا می دانید که می توانید ماهی را فراموش كرده و روغن حشرات را جایگزین آن كنید؟

بر اساس تحقيقات محققان در دانشگاه واخنينگن در هلند، روغن حشرات كه به تازگي شناخته شده اند، منبعي غني از امگا ٣ و اسيدهاي چرب مي باشد. امروزه اين روغن محصول فرعي در پروسه ي استخراج پروتئين بوده و معمولا دور ريخته مي شود. در حال حاضر، دايلن زومپا سوسا، مدير گروه تحقيقاتي به همراه گروه اش و تعدادي حشره شناس و زيست شناس متخصص با يكديگر همكاري مي كنند تا دريابند روغن حشرات تا چه اندازه از نظر وجود امگا ٣، اسيدهاي چرب و لوريك اسيد مناسب مي باشند تا بتوانند از آنها در مكمل ها و افزودني هاي غذائي استفاده كنند. همچنين اين روغن را در مقايسه با ديگر منابع امگا ٣ مي توان به شيوه اي محيطي مقدار زيادي از اين محصول را استخراج كرد. محققان دانشگاه واخنينگن نيز در حال كار كردن بر روي تعيين بهترين رژيم غذائي براي تغذيه ي حشرات هستند تا با استفاده از اين برنامه ي غذائي بتوان روغني با كيفيت بالا از آنها استخراج كرد

 

 

جایگزین های كینوا(منابع کربوهیدراتی(

چرا ساير منابع كربوهيدراتي مرسوم ١٠٠٪‏ غني از غلات را استفاده نمي كنيد؟

منابعي همچون كاموت يا گندم خراسان، بلغور، گندم خالص،گندم سياه، ارزن، Amaranth و ذرت خوشه اي. همه ي اين مواد به صورت بسته بندي شده قابل تهيه بوده و سرشار از ويتامين هاي گروه B بوده و در مقايسه با ساير غلات فيبر بيشتري دارند.

 

اسموتی های مختلف از میوه های تازه برای صبحانه

اكنون زمان آن رسيده تا يكي از سالم ترين خوردني هاي ديوانه كننده را به شما معرفي كنيم. كاسه هاي مختلف اسموتي. وقتي اسموتي ها را در كاسه يا ظرف سرو مي كنيد، به عنوان يك وعده ي غذائي كامل در نظر گرفته مي شوند كه با افزودن مقداري تركيبات ارگانيك و طبيعي ديگر به آنها و نيز ريختن مواد خاصي بر روي آنها كامل مي شوند. بدين طريق با افزودن موادي از قبيل آووكادو و كره ي مغزهاي مختلف در داخل اسموتي ها يا ريختن موادي تازه و سالم همچون نارگيل، دانه ي شاهدانه، دانه ي چيا و گرانولا (که از جو دو سر و گندم و کنجد و عسل و قطعات میوه های خشک و غیره درست شده و بیشتر برای صبحانه خورده میشود)، بر روي آنها اسموتي هاي خود را غليظ تر و مغذي تر كرده و سطح آنها را ضخامت بيشتري بدهيد.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز در تهران