موارد کاربرد پروتز سینه

در میان اعمال جراحی پلاستیک شایع عمل ایمپلنت سینه  یا پروتز سینه از جمله موفق ترین جراحی ها بوده که تاثیرات زیادی در بهبود اعتماد به نفس در روابط خانوادگی و اجتماعی فرد داردو روز به روز با پیشرفت تکنولوژی به طور مرتب نسل های جدیدتر و با کیفیت بهتر پروتز سینه وارد بازار می شود. 

 

 

 کاربرد پروتز سینه

خانم هایی هستندکه بافت سینه آنها رشد کافی نداشته این عدم رشد می تواند هم دو طرفه و هم یک طرفه باشد.

افزایش اندازه بافت سینه در خانم هایی که با کاهش وزن شدید، افزایش سن ،شیردهی ،عمل جراحی سرطان سینه بافت طبیعی سینه را از دست داده اند.

 رفع  افتادگی خفیف سینه یا کمک به ترمیم افتادگی های متوسط یا شدید سینه
 بهبود
تقارن های مادرزادی سینه
 
کمک به ایجاد تناسب با عرض قفسه ی سینه

افزایش سایز سینه بطور دلخواه

 

محل قرار دادن پروتز

دو مکان برای قرار دادن پروتز وجود دارد که شامل زیر غده ای در جلوی ماهیچه سینه و زیر ماهیچه ای پشت ماهیچه سینه.ایراد محل زیر غده ای است که در شکل ظاهری و نمای بیرونی پروتز در زنان لاغر چشمگیرتر و آشکارتر است. در این موارد ممن است نمای لبه های پروتز در روی قفسه سینه قابل تشخیص باشد در این موارد به شما توصیه می شود که پروتز سینه ها را به صورت زیر ماهیچه ای بگذارید.   

 

مزایای پروتزهای ژلی و سالین(سرم نمکی)

- پروتزهای ژلی قوام طبیعی تری داشته و در لمس به بافت طبیعی سینه شباهت بیشتری دارند
-
پروتزهای ژلی در حالت نیمرخ طبیعی تر بوده بطوریکه بالای سینه كمی خالی تر از پایین سینه است.
-
پروتزهای سالین در برش كوچك تری کار گذاشته می شوند.
-
در پروتزهای سالینی برخلاف پروتزهای ژلی كیسه پروتز خالی بوده و پس از گذاشته شدن در محل سینه باسرم نمكی پر می شود، امكان تطبیق و تغییر حجم سرم نمكی تزریقی جهت تصحیح عدم تقارن های خفیف بین دوطرف هست، یعنی می توان در سینه ای كه كوچك تر است سرم نمکی بیشتر و درسینه بزرگ تر سرم نمکی كمتر تزریق كردو باعث تقارن بیشترمی شود همچنین دربعضی از انواع پروتزهای سالینی دریچه ای در زیر پوست كاشته می شود كه امكان تغییرات حجم سالین تزریق شده را پس ازعمل، هم می دهد و می توان پس از عمل بسته به شرایط پروتز را كوچك تر یا بزرگ تر كرد.