افزایش سایز سینه با روش جراحی پروتز سینه

از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه دربانوان و پروتز سینه است .تصور بسیاری از زنان این است که سینه هایشان بسیار کوچک است یا اندازه، شکل نامتوازن یا غیر جذاب دارد و برای مرتفع سازی این مشکل نیاز به جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه دارند. بعضی از خانم ها پس از سن بلوغ سینه هایی دارند که کاملا رشد نکرده یا بعد از حاملگی یا تغییرات وزن ،افزایش وزن به میزان قابل توجهی دستخوش تغییرات شده است.بزرگترین هدف انجام جراحی زیبایی سینه افزایش اعتماد به نفس است. انتخاب نوع جراحی،جنس و اندازه پروتز پس از در اختیار گذاشتن اطلاعات به بیمار و دادن مشاوره توسط خود شخص است.

پروتز سینه و حجیم کردن سینه ها

جنس ماده پر کننده پروتزها

ماده پر كننده پروتزها از جنس سیلیكون است، سیلیكون جز عناصری است كه در طبیعت موجود است .در مورد بیماری زایی پروتز های سیلیکونی تحقیقات بسیاری انجام شده  و در حال حاضر هیچ مدركی بر اینكه پروتزهای سیلیكونی سینه موجب افزایش بیماری های خود ایمنی یا سرطان سینه می‌شود وجود ندارد.

پوشش تمام پروتزها از جنس سیلیکون است. اما ماده ی پر کننده ی موجود می تواند از مواد مختلف مانندآب نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دو دسته ژل ساده و ژل منسجم تقسیم می شود باشد. پروتز ژل سیلیکون استاندارد بیش از انواع پروتزها همان احساس سینه طبیعی را ایجاد می کند. ژل شکر و نمک (هیدروژل) و روغن سویا (تری لوسنت) که به تازگی کشف شده اند تا بررسی های بیشتر در مورد ایمنی آنها، بکار نمی روند.

اشکال و دوام پروتز سینه

شکل های مختلفی از پروتز وجود دارد. بیشترین نوع  پروتزی که فعلاً مورد استفاده قرار می گیرند،گرد بوده و قوام بیشتر پروتزهای گرد معمولاً  شبیه به یک ژل چسبنده و ضخیم می باشند.نوع دیگر پروتزها بصورت اشکی میباشد و مشابه نیم رخ سینه های طبیعی می باشد.این نوع پروتزها به جای اینکه پهن باشند کمی بلندتر هستند و در قسمت پایین پرتر می باشندو در مقایسه با پروتزهای گرد به سینه ها، ظاهری مدورتر و گردتر میدهد   

عمل جراحی پروتز سینه

در عمل جراحی بزرگ کردن سینه یک پاکت در پشت عضله  و یا بافت سینه ایجاد می شودکه پروتز سینه در آن جای خواهد گرفت.برش های لازم برای جراحی شامل سه نوع است در برش زیر سینه ای در قسمت زیرین سینه حدود 3 تا 5 سانتی متر برش زده می شود و به دلیل پنهان شدن جای برش و دسترسی بیشتر به فضای سینه متداول ترین نوع برش است و موقعیت قرار گرفتن پروتز سینه درون پاکت دقیقا کنترل می شود        .

برش دیگر نزدیک پوست تیره نوک سینه یا هاله میباشد که در دور لبه ی آن ایجاد می شود. اشکال این برش این است که توسط هیچ، چین پوستی مخفی نمی شود و جای زخم ایجاد شده ممکن است در شیر دادن اختلال ایجاد کند.   

برش دیگر روی یکی از خطوط چین زیر بغل ایجاد می شود؛ این برش کمتر استفاده می شود چون پیدا کردن مکان مناسب برای پروتز سینه در بعضی بیماران سختتر است و اگر در آینده مشکلی بوجود آید یک برش اضافی و دیگر روی سینه ممکن است نیاز پیدا شود.

بزرگ کردن سینه ها