لیپوساکشن و تخلیه چربی های بدن

لیپوساکشن و تخلیه چربی های بدن

لیپوساکشن یک جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی های انباشته شده در افراد چاق می باشد. در روش لیپوساکشن با استفاده از کانولای متصل به پمپ تخلیه کننده چربی خارج می شود و باعث کم کردن سایز بدن می شود.این روش مناسب کسانی است که به نسبت وزن متعادلی دارند ولی ظاهر بدنشان شکل مناسبی ندارد و در بعضی قسمت های بدن توده های چربی انباشته شده باشد.  

 

نحوه انجام لیپوساکشن

انواع مختلفی از روشهای بیهوشی در لیپوساکشن به کار می رود. اگر بنا باشد که لیپوساکشن با حجم کم انجام شود و در مورد لیپوساکشن با حجم های بالا بیهوشی عمومی لازم است.جراحی لیپوساکشن از طریق برشهای کوچک 3-4میلی متری و به وسیله لوله های فلزی باریک و دستگاه مکنده چربی های عمقی برداشته می شوند .در واقع کشیدن چربیهای نامطلوب توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخهای کوچک و بدون برش جراحی  انجام می شود. از روشهای جدید که در لیپوساکشن استفاده می شود،استفاده از امواج صوتی  است و استفاده از آن محدود به مناطقی از بدن است که چربی ها انباشته بوده و با روش معمول قابل کشیدن نباشد.  

 

 

لیپوساکشن برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

افرادی که به علت چاقی دچار درد های استخوانی و درد های ستون فقرات هستند.- کسانی که بیماری دیابت دارند-اشخاصی که سن بالای 40 دارند به دلیل عدم انعطاف پذیری پوست بهتر است لیپوساکشن انجام ندهند.- افرادی که فشار خون بالا دارند.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )