نقش صبحانه کامل در کاهش وزن

در بین وعده های غذایی اهمیت خوردن صبحانه به حدی است که سلامت بدن را تضمین می کند،بویژه برای کسانی که قصد کاهش وزن دارند.بررسی ها نشان داده که افرادی که به طور مرتب صبحانه می‌خورند کمتر دچار چاقی هستند و یا اگر قصد کاهش وزن را داشته باشند سریع تر به وزن ایده‌آل خود خواهند رسید.افرادی که از خوردن صبحانه سر باز می زنند در طول روز بیشتر به خوردن غذای چرب یا شیرین گرایش پیدا می کنند و یا حتی بیشتر غذا می خورند.

 

صبحانه پر کالری انتخاب کنید

زمانی که در رژیم لاغری هستید بهتر است صبحانه بیشترین کالری دریافتی شما را در بربگیرد. چون بهتر است نسبت کالری دریافتی مصرف صبحانه بیشتر از نهار و کالری نهار بیشتر از کالری شام باشد اگر میزان در یافت کالری به این صورت باشد کاهش وزن نتیجه بخش تر است.

 

مصرف پروتئین در وعده صبحانه

صبحانه ای که با مصرف پروتئین همراه باشد سبب می شود در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنید و کاهش وزن نتیجه بخش خواهد بود.تخم مرغ و شیر منبع غنی پروتئین است،مصرف تخم مرغ بصورت آب پز بهتر است،چنانچه جزو افرادی هستید که چربی خون دارند نسبت به میزان مصرف پروتئین با مشاور تغذیه مشورت کنید.

 

 

هنگام صرف صبحانه غلات مصرف کنید

انتخاب مصرف غلات در وعده صبحانه در سیری و پر کردن شکم موثر است و مقدار قابل توجهی فیبر و سبوس دارند و  حتی میزان ویتامین Bآن از نان سفید بیشتر است. 

 

در وعده صبحانه چای سبز بنوشید

چای سبز در افزایش سوخت و ساز یا متابولیسم بدن و نهایتا کاهش وزن بسیار موثر است،لذا بهتر است بجای دم کردن چای سیاه به مصرف چای سبز اکتفا کنید

 

خوردن ماست هنگام صرف صبحانه فراموش نشود

محتوای بالای پروتئین و کلسیم در ماست کم چرب و ساده آن را به یک ماده غذایی ارزشمند در کاهش وزن تبدیل کرده است و ارزش زیادی به صبحانه می بخشد

 

حذف شیرینیجات از وعده صبحانه

عده ای به غلط عادت دارند با مصرف کیک یا شیرینیجات به همراه چای سر و ته صبحانه را هم بیاورند،این عادت اشتباه است چون ورود یکباره قند به بدن اول صبح و ناشتا خطرناک بوده و ممکن است یکدفعه قند خون بالا رود،به مرور با افزایش سطح انسولین قند خون کاهش یافته و فرد احساس گرسنگی کند ونهایتا  مداومت بر این روند چاقی به همراه خواهد داشت.

 

مصرف فیبر در وعده صبحانه ضروری است

مصرف فیبر به هنگام صرف صبحانه شکم را پر میکند و دیرتر گرسنه می شوید و برای کاهش وزن بسیار موثر است،با مصرف یک سیب کوچک یا نصف یک سیب بزرگ،یک دوم لیوان غلات،دو تکه نان سیاه  هرکدام 5گرم فیبر دارند.اگر همه ی این مواد باهم مصرف شوند که چه بهتر