کاهش وزن با رعایت نکات تغذیه ای

کاهش وزن با رعایت نکات تغذیه ای

قدم اول یرای یک رژیم مناسب اراده و سبب شروع آرام یک رژیم متعادل است .تغییرات زیاد و خیلی بزرگ در برنامه ی شما برابر است با شکست.

 

 برای لاغر شدن حتما صبحانه بخورید.

صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه  را فراهم نماید. در حالی که اغلب افراد به دلیل عدم آشنایی با اهمیت این وعده غذایی ، یا از مصرف آن صرف نظر می کنند و یا آن را مفید و مغذی تهیه نمی کنند.مصرف صبحانه باعث افزایش قدرت تمرکز و دقت فرد و تامین انرژی روزانه می شود و توانایی ذهنی و کارآیی فردی را بالا می برد.

خوردن یک وعده صبحانه ی کامل، به دلیل تامین نیازهای غذایی، باعث کنترل وزن و پایین آمدن مقدار کلسترول خون می شود ، ناراحتی های گوارشی را از بین می برد و جذب ویتامین ها را افزایش می دهد.

نخوردن صبحانه باعث می شود در طول روز، به خصوص نزدیک ظهر و ناهار، فرد دچار گرسنگی شدید شده و حجم بیشتری از غذا را در ناهار مصرف نماید و از آن جایی که غذاهای وعده ناهار اغلب پرچربی و پرکالری هستند ، بنابراین افزایش وزن  را به دنبال خواهد داشت

 

 برای کاهش وزن غذاهای فیبر دار بخورید

خوردن سبزیجاتی همچون شلغم قبل از وعده‌های غذایی اصلی به دلیل دارا بودن فیبر بالا و کالری کم موجب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن افراد می‌شود. گاهی این تصور در بین افراد به وجود می‌آید که با مصرف نوع خاص سبزی وزنشان به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.افراد باید توجه داشته باشند آنچه که به کاهش وزن کمک می‌کند مصرف مواد غذایی پرفیبر و کم کالری است که به طور منظم با ایجاد سیری کاذب در فرد ضمن پر کردن معده با افزایش کالری همراه نیست.

 

اشتباه نخوردن شام برای لاغر شدن

اشتباه اکثر ایرانی ها اینست که شام را بیشتر اوقات دیر هنگام می خوریم، بخصوص در میهمانی ها، دوم این که شام را پرحجم می خوریم، وسوم این که به منظور جبران دو خطای فوق، گاه اصلاً شام نمی خوریم. چون وعده شام بهترین زمان برای دور هم جمع شدن خانواده است، این مساله نباید سبب پرخوری کردن یا دیر هنگام خوردن غذا شود.می توانید با تهیه شام های ساده و درعین حال مغذی که در مدت زمان کوتاهی تهیه می شود، از چاقی و اضافه وزن خودداری کنید.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی ) 


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت