9 ماده غذایی برای سوزاندن چربی شکم

9 ماده غذایی برای سوزاندن چربی شکم

در مقاله گذشته علل تجمع چربی در شکم بیان شد حال نوبت به معرفی غذاهایی می رسد که به چربی سوزی شکم کمک می کنند.در این جا چند ماده غذایی وجود دارد که استفاده از آنها برای سوزاندن چربی شکم ضروری می باشد.

 

1.نقش میوه ها در سوزاندن چربی شکم

میوه ها موادی هستند که دارای کالری بسیار کمی می باشند و مملوء از مواد معدنی و ویتامین ها هستند.میوه ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا چربی شکم در بدن شما از بین برود.

مرکبات شامل پرتغال، لیمو، کیوی، نارنگی ، لیموترش سبز چربی سوز های بسیار عالی ای هستند که متابولیسم بدن را افزایش می دهند و اسیدی که ترشح می کنند بهتر از هر میوه ی دیگر چربی ها را می سوزاند.

میوه های چربی سوز دیگر عبارتند ازسیب، هندوانه، انگور و توت فرنگی

 

2. نقش سبزیجات در سوزاندن چربی شکم

سبزیجات مملوء از مواد معدنی و آب هستند که کالری آنها از میوه ها نیز کم تر است.و این یک ماده دیگر است که به عنوان غذا باید در رژیم غذایی خود قرار دهیم تا چربی چکم سوزانده شود.

گوجه فرنگی، بوروکلی، کلم، اسفناج و لوبیا، نخودفرنگی ،حاوی مواد معدنی ای هستند که هیچ چربی ای در آنها وجود ندارد.آنها را در وعده غذایی خود بگنجانید.

 

نقش سبزیجات در سوزاندن چربی شکم

 

3.نقش حبوبات در سوزاندن چربی شکم

حبوبات آمینواسید بالا و کالری و چربی  بسیار پایینی دارند.حبوبات پخته شده بسیار مقوی می باشد.از حبوبات استفاده کنید و از مزایای تغذیه ی سالم استفاده کنید.

 

4.نقش جو در سوزاندن چربی شکم

جو دوسر شامل فیبر غیر محلول و کربوهیدرات است که احساس گرسنگی را در شما فرو می نشاند و به شما انرژی می دهدو محتویات چاقی را در بدن شما می کاهد.خوردن یک کاسه جو دوسر به همراه شیر می تواند صبحانه بسیار خوبی برای شما باشد.

 

5.نقش بادام و گردو در سوزاندن چربی شکم

مغزها شکم شما را برای مدت طولانی پر نگه می دارند.و چربی هایی هستند که کالری بالایی ندارند.مغز ها مواد غذایی بسیار مناسبی برای گیاهخواران هستند.مغز ها پر از امگا 3 هستند که  انرژی و متابولیسم را افزایش می دهند.

 

6.نقش تخم مرغ در سوزاندن چربی شکم

تخم مرغ یک غذای پر پروتئین است که چربی وکالری بسیار کمی دارد.خوردن یک عدد تخم مرغ در روز چربی شکم شما را می سوزاند.علاوه بر پروتئین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها، تخم مرغ حاوی آمینو اسیدهایی است که به آنها لوسین می گویند.که به عنوان کاتالیزور در سوزاندن چربی عمل می کند.

 

7.نقش ماهی در سوزاندن چربی شکم

ماهی سالمون و تن ماهی سرشار از پروتئین است.و شامل امگا 3است و به سوزاندن چربی شکم کمک می کند.

 

.نقش ماهی در سوزاندن چربی شکم

 

8.نقش آب در سوزاندن چربی شکم

آب زیاد باعث افزایش متابولیسم و سوختن چربی می شود.

 

9.غذای بدون شکر

تمام مواد غذایی حاوی شکر را از لیست عادات غذایی خود حذف کنید و از آنها استفاده نکنید مگر در مواردی خاص

گرسنگی نکشید، غذاهای سالم بخورید و چربی شکم خود را رفع کنید.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )