3راه حل جهت رفع بوی بد پا

3راه حل جهت رفع  بوی بد پا

برای کسانی که از بوی بد پا رنج می برند، ممکن است زندگی رنج آور باشد.لحظه ای که کفش خود را از پای در می آورند، بوی از پای آنها ساطع می شود که تمام فضای اتاق را در بر می گیرد.این بوی تند در تابستان نیز می تواند شدید تر شود.برخی افراد آنقدر از این موضوع شرمنده هستند که هیچ گاه جلوی دیگران کفش خود را از پای در نمی آورند.

 

روغن های ضروری جهت رفع بوی بد پا

8تا ده قطره از روغن های ضروری شامل(اوکالیپتوس، اسطوخودوس یا روغن درخت چای)

نصف سطل آب گرم

این روغن را در آب گرم بریزید و صبر کنید تا بیست دقیقه پای شما در این محلول خیس بخورد.

سپس پای خود را از این محلول بیرون بیاورید و با پد خشک کنید.

به جای استفاده از یکی از این روغن ها، شما می توانید همه ی آنها را با هم ترکیب کنید.جهت درمان بوی بد پا شما می بایست  برای چند روز پای خود را روزی دوبار در این محلول قرار دهیدتا  رفع بوی بد پای شما انجام شود.

 

روغن های ضروری جهت رفع بوی بد پا

 

علل استفاده از روغن های ضروری برای رفع بوی بد پا

روغن اوکالیپتوس،اسطوخودوس و روغن درخت چای دارای خاصیت ضدعفونی کننده، ضدقارچ و ضدمیکروبی است که باکتری های بد بوی پای شما را از بین می برد.

 

چای جهت رفع بوی بد پا

چهار تا پنج عدد چای کیسه ای

آب داغ

یک وان کوچک و یا یک کاسه بزرگ

دو سوم وان را با آب داغ پر کنید و یک چای های کیسه ای را در آن بریزید، چند دقیقه صبر کنید، چای ها را در بیاورید .و پای خود را به مدت 10 تا 15 دقیقه درون وان شستشو دهید تا از شر بوی بد پا رهایی یابید.این کار را  به مدت چند روز، روزی دو بار در هفته انجام دهید تا بوی بد پا رفع شود.

 

چای جهت رفع بوی بد پا

 

 

علل استفاده از چای برای رفع بوی بد پا

چای خاصیت ضد باکتری وآنتی اکسیدان دارد که به شما کمک می کند تا از بوی بد پا رهایی یابید.استفاده از این چای سیاه برای از بین بردن بوی بد پا بسیار مثمر ثمر خواهد بود، کافی است که محلول چای سیاه را برای رفع  بوی بد پا امتحان کنید.

 

آب نمک  جهت رفع بوی بد پا

یک فنجان نمک

8فنجان آب داغ

یک وان کوچک و یا یک کاسه بزرگ

آب و نمک را در کاسه بزرگ مخلوط کنید تا نمک در آب حل شودو پای خود را به مدت 20 دقیقه در محلول آب نمک قرار دهید.این کار را به مدت چند روز، دو بار در روز انجام دهید.بعد از مدتی متوجه رفع بوی بد پا خواهید شد.

 

آب نمک  جهت رفع بوی بد پا

 

علل استفاده  ازآب نمک برای رفع بوی بد پا

نمک رطوبت اضافه ی پای شما را می گیرد.بنابراین رشد باکتری  های بد بودر پای شما کاهش می یابدو بعد از مدتی متوجه خواهید شد که بوی  بد پای شما به طور کامل رفع شده است.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی ) 


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت