4 توصیه برای مراقبت از پوست نوجوانان

4 توصیه برای مراقبت از پوست نوجوانان

نوجوان واژه ای که هیجان، شورو عجله را تداعی می کند.در نوجوانی همه چیز ساده و زیباست.مراقبت از پوست نوجوانان، سادگی او را زیباتر جلوه می دهد.مراقبت از پوست در دوره ی نوجوانای زیبایی و طراوت پوست را در سنین بالاتر به او هدیه می دهد.استفاده ار کرم های آرایش برای این سنین فقط همه چیز را بدتر می کند.علاوه بر اینکه کیف پول شما را خالی می کند.مراقبت از پوست نوجوانان کار دشواری نیست.

 

راههای مراقبت از پوست نوجوان

1. پوست نوجوان را لمس نکنید

این کاری است که اغلب نوجوانان در آن زیاده روی می کنند.بدون اینکه به این شک کنند که کار اشتباهی است.بهتر است که دست از نیشگون گرفتن، چلاندن و فشردن صورت بردارند.زیاد از حد لمس کردن پوست باعث ایجاد جوش می شود.سعی کنید به پوست خود دست نزنید به جای اینکه کرم مرطوب کننده و لوازم آرایشی استفاده کنید.

 

2.استفاده از کرم ضد آفتاب برای پوست نوجوانان

پوست نوجوان به کرم ضدآفتاب احتیاج دارد.این یک بخش مهم است که استفاده از کرم ضد آفتاب باید در عادت هرکس باشد.در نوجوانان پوست شفاف،ظریف و جوان است.بنابراین چرا اجازه دهیم که اشعه uv مضر به پوست نوجوان آسیب بزند.استفاده نکردن از کرم ضدآفتاب،بعدها علائم پیری زودرس را در پوست پدیدار می کند.هرگز بدون اینکه از کرم ضد آفتاب استفاده کرده باشید، بیرون نروید.

 

3.اهمیت دادن به نوع لوازم آرایش در پوست نوجوان

پوست نوجوان روغن زیادی دارد، بنابراین کار سختی است که آرایشی انتخاب شود که روی پوست نریزد.خرید لوازم آرایشی باید با دقت زیادی انجام شود.انتخاب یک مرطوب کننده مات خوب برای مبارزه با چربی پوست انتخاب کنید.کرمی که زیاد از حد پوست را چرب کند باعث ایجاد جوش عصبی می شود.لوازم آرایشی بدون پاربن ، بدون مواد شیمیایی وملایم انتخاب کنید.  

 

4.سایرتوصیه های مراقبت از پوست به نوجوان

پوست نوجوان دوبار در روز باید شسته شود، روی یک پاک کننده صورت خوب سرمایه گذاری کنید

دفعات زیادی صورت خود را با آب سرد بشویید تا آلودگی و روغن پوست شما گرفته شود.

از استفاده از غذاهایی که فاقد مواد مقوی است دوری کنید چرا که باعث ایجاد جوش و آکنه روی صورت شما می شوند.

آب زیاد بنوشید.هیدرات برای مبارزه با جوش و آکنه بسیار مفید است.

استفاده از لوازم آرایش را به حداقل برسانید. جایی از لوازم آرایش استفاده کنید که واقعاً نیاز است.لوازم آرایش باعث چرب شدن پوست شما و در نتیجه ایجاد جوش و آکنه می شود.

حداقل هشت ساعت در روز بخوابید و استرس نداشته باشید.

به طور مرتب ورزش کنید

شاد باشید.

 

دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی ) 


© 1399 تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر فرامرز صفائی پیروز می‌باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت، آنلاین سلامت